Wiadomości z Chorzowa

Beethoven Electric w Teatrze Rozrywki

  • Dodano: 2019-10-10 08:15, aktualizacja: 2019-10-10 08:19

Od wielu już lat, zawsze w październiku Teatr Rozrywki jest miejscem uroczystego spotkania chorzowskich twórców, artystów i animatorów kultury.

Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego to święto ludzi związanych zawodowo ze sferą kultury i sztuki, nie tylko dlatego, że tego wieczoru Prezydent Chorzowa wręcza prestiżowe nagrody – statuetki Chłopca z łabędziem.

To także świetna okazja, by spotkać się i porozmawiać

By uczestniczyć w części artystycznej, którą wypełniają zawsze bardzo starannie dobrani artyści. Tym razem będzie to BEETHOVEN ELECTRIC, czyli multimedialne widowisko w wykonaniu Filharmonia Futura z udziałem czołowych polskich muzyków nurtu jazzowego, jazz-rockowego, klasycznego i undergroundowego. Muzyczna uczta jest dopełniona niezwykłymi wizualizacjami. Cały koncert to fabularyzowana historia, wykorzystująca improwizowaną suitę, której tematy pochodzą z dzieł Ludwiga van Beethovena.

Jest on skierowany do odbiorców poszukujących zarówno klasycznych jak i niestandardowych wrażeń muzycznych. W trakcie Miejskiej Inauguracji Roku Kulturalnego będzie także możliwość wysłuchania analogowych nagrań muzyki Beethovena z oryginalnych płyt winylowych oraz zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Święto Polifonii” autorstwa chorzowskiego artysty Cypriana Noconia.

Beethoven Electric w Teatrze Rozrywki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.