Wiadomości z Chorzowa

Bezpłatna mammografia w Chorzowie

  • Dodano: 2021-08-13 06:30, aktualizacja: 2021-08-12 06:37

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej. 

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
 

Uprzejmie informujemy, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:
Chorzów  – 20 sierpnia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. 3 Maja 185
 
Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Hilda

    Po takim badaniu cycki są tak zmasakrowane że nie dziwne że za chwilę rozwija się nowotwór.

  • Aga

    Jak można takie bzdury wypisywać. Nowotwór wywołany przez mammografię? Serio?

  • Andrzej

    Te "autobusowe" mammografie są nic nie warte. Mogę to udowodnić na przykładzie mojej Mamy. Mają tam archaiczny sprzęt, który nic nie wykrywa. A miesiąc później w Gliwicach okazuje się, że jest rozwinięty rąk. Nie dajcie się zwieść pozorom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również