Wiadomości z Chorzowa

Bezpłatne badania na Stadionie Śląskim dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2024-05-29 08:15, aktualizacja: 2024-05-29 08:39

Stadion Śląski zaprasza dzieci oraz młodzież z województwa śląskiego do udziału w pilotażowym projekcie „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży”. To cykl bezpłatnych badań w zakresie wad postawy i otyłości mających na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie odpowiednich kroków.

Kompleksowe badania

W ramach projektu wykwalifikowany personel przeprowadzi przy pomocy specjalistycznego sprzętu kompleksowe badania w zakresie indeksu masy ciała (BMI) oraz ocenę postawy. Badania będą realizowane przez Akademickie Centrum Medyczne AWF Katowice na terenie Stadionu Śląskiego, a udział w nich jest całkowicie darmowy.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego w wieku 7-12 lat (zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy zorganizowane).

CO DAJE UDZIAŁ W PROJEKCIE?

W ramach programu „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży” uczestnicy:

  • skorzystają z kompleksowej analizy indeksu masy ciała (BMI),
  • poddadzą się diagnostyce postawy i jej zaburzeń,
  • uzyskają kompleksowe wyniki pomiarów oraz wskazania dotyczące podjęcia dalszych kroków,
  • osoby dotknięte największymi zaburzeniami otrzymają dostęp do bezpłatnych konsultacji (endokrynolog, dietetyk, fizjoterapeuta, ortopeda),
  • osoby wymagające długoterminowego leczenia zostaną przekierowane do dedykowanych placówek w ramach NFZ, które współpracować będą z realizatorem badań.

KIEDY I GDZIE?

Najbliższy termin to 10 czerwca 2024 r. O następnych terminach organizatorzy będą informować na bieżąco na stronie Stadionu Śląskiego.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO UDZIAŁU?

  • grupy zorganizowane (min. 20 osób) – prośby o udział w badaniach można przesyłać po zebraniu chętnych na adres imprezy@stadionslaski.pl,
  • osoby indywidualne – zgłoszenia za pośrednictwem formularza.

UWAGA!

Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą uzupełnioną i podpisaną zgodę opiekuna na udział w badaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

 - Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z tej unikalnej okazji i dołączenia do programu. Zdrowie to najważniejszy skarb, a inwestycja w nie od najmłodszych lat przynosi długotrwałe korzyści - przekazują organizatorzy wydarzenia. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również