Wiadomości z Chorzowa

Bezpłatny dowóz do przedszkoli dla wszystkich niepełnosprawnych dzieci z Chorzowa

  • Dodano: 2019-12-12 14:30

Bezpłatny transport niepełnosprawnych dzieci do przedszkoli i opieka w trakcie przewozu obowiązuje jedynie w przypadku pięcio i sześciolatków. W Chorzowie takich ograniczeń nie będzie. 

Zgodnie z przepisami bezpłatny transport dotyczy tylko niepełnosprawnych pięcio i sześciolatków

Bezpłatny transport do przedszkola dzieci niepełnosprawnych to dla ich rodziców znaczna pomoc. Obecnie mogą na nią liczyć jedynie rodzice wychowujący niepełnosprawne pięcio i sześciolatki oraz starsze dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym. W trakcie przewozu dzieci muszą mieć także zapewnioną opiekę. Tak stanowi ustawa Prawo oświatowe z grudnia 2016 roku. Rodzice tych dzieci mogą także otrzymać zwrot kosztów za przejazdu dziecka i opiekuna do przedszkola.

W Chorzowie bezpłatny transport będzie dla wszystkich niepełnosprawnych dzieci

Prawo Oświatowe nie ogranicza jednak możliwości bezpłatnego transportu do przedszkoli dla pozostałych niepełnosprawnych dzieci. Chorzów postanowił z tej możliwości skorzystać. Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców przygotowano projekt odpowiedniej uchwały.

- Zapewnia się prawo do bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do przedszkola lub ośrodka rewalidacyjno - wychowawczego niepełnosprawnym dzieciom trzyletnim i czteroletnim (...) zamieszkałym na terenie Miasta Chorzów, w przypadkach, w których nie ma takiego obowiązku – czytamy w projekcie uchwały.

Żeby skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez miasto rodzice trzy i czterolatków będą musieli złożyć wniosek do prezydenta miasta. Rada Miasta Chorzów zajmie się projektem tej uchwały na najbliższym posiedzeniu, 19 grudnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.