Wiadomości z Chorzowa

Bilans weekendowej wichury w Chorzowie. Straż pożarna interweniowała 10 razy

  • Dodano: 2020-02-24 14:00

Kilkaset interwencji strażaków od wczorajszego wieczora w woj. śląskim. To skutki bardzo silnego wiatru, który wiał z prędkością nawet ponad 100 km/h. Straż pożarna w Chorzowie odnotowała w związku z wichurą 10 zgłoszeń, ale na szczęście żadne nie dotyczyło poważniejszych zdarzeń.

Od wczoraj od godziny 16 do zdarzeń związanych z wichurami strażacy w naszym regionie musieli wyjeżdżać ponad 500 razy. Służby najczęściej usuwały powalone drzewa, ale były też zerwane dachy, a lokalnie - podtopienia.

Straż pożarna w Chorzowie odnotowała w związku z wichurą 10 zgłoszeń, ale na szczęście żadne nie dotyczyło poważniejszych zdarzeń. 6 razy strażacy wzywani byli do powalonych drzew, a 4 razy do uszkodzeń budynków, takich jak oderwanie rynny czy paneli elewacyjnych. Jedno z drzew przewróciło się na samochód, ale nie wyrządziło poważnych uszkodzeń. Były też przypadki chwilowego zablokowania ruchu, np. na ul. Niedźwiedziniec, lub chodnika. Niektóre utrudnienia zostały usunięte jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.