Wiadomości z Chorzowa

"Błękitny ekoFest" - sukces imprezy promującej ekologię i zdrowy styl życia

  • Dodano: 2024-06-10 09:15

W sobotę, 8 czerwca, Park Śląski zamienił się w centrum ekologicznej rozrywki podczas pikniku rodzinnego "Błękitny ekoFest". Wydarzenie, będące oficjalnym wydarzeniem partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej, zgromadziło rzesze mieszkańców województwa śląskiego, którzy wspólnie świętowali troskę o środowisko i aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu.

Mnogość atrakcji dla całej rodziny

Piknik oferował coś dla każdego. Inspirujące wykłady, pokazy i treningi sportowe pozwoliły zgłębić wiedzę na temat ekologii i zdrowego stylu życia. Z kolei występy zespołów tanecznych i wokalnych oraz warsztaty i gry edukacyjne zapewniły rozrywkę dla całej rodziny.

Doświadczenia naukowe i sadzenie drzew

Ciekawym elementem pikniku były doświadczenia naukowe, które w przystępny sposób przybliżały zjawiska zachodzące w przyrodzie. Nie zabrakło również gier i zabaw z konkursami, które zachęcały do aktywnego udziału i promowały ekologiczną postawę.

Ważny gest dla środowiska

Dodatkowym atutem "Błękitnego ekoFestu" była inicjatywa sadzenia drzew. Za każdą osobę, która wzięła udział w wydarzeniu, posadzone zostało jedno drzewo w województwie śląskim. To symboliczny gest, który podkreśla znaczenie ochrony lasów i dbałości o zieleń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również