Wiadomości z Chorzowa

Boisko SP nr 12 jak nowe. Uczniowie będą grać na profesjonalnej murawie z atestem FIFA

  • Dodano: 2022-11-17 13:30

Chorzów zyskał właśnie całkowicie odnowiony obiekt infrastruktury sportowej. Oficjalnie do użytku oddano wyremontowane boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej nr 12. Murawa posiada atest FIFA!

Uczniowie chorzowskiej „dwunastki” mogą od kilku dni szaleć na odnowionym boisku piłkarskim. Szkoła Podstawowa na 12 z Oddziałami Integracyjnymi doczekała się ważnej inwestycji – to nowy kompleks boisk, w który skład wchodzi boisko ze sztuczną murawą oraz boisko z nawierzchnią tartanową. Zastosowana nawierzchnia posiada atest FIFA.

Ta inwestycja to pierwszy etap rozbudowy infrastruktury sportowej w tym miejscu – zapewnia zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik.

Nowoczesne boisko przy Szkole Podstawowej nr 12. Murawa jak na światowych stadionach!

W przyszłym roku władze miasta zamierzają zbudować boisko do siatkówki, a także boisko do gry w dwa ognie oraz bieżnię.

Inwestycja, którą w środę oficjalnie oddano do użytku kosztowała 400 tysięcy złotych i została sfinansowana ze środków Miasta Chorzów w ramach Budżetu Obywatelskiego. W uroczystości wzięli udział wiceprezydenci Chorzowa – Marcin Michalik i Wiesław Ciężkowski, a także przewodniczący Rady Miasta Chorzowa, Waldemar Kołodziej.

Co istotne, korzystać z boiska mogą nie tylko uczniowie podstawówki w Chorzowie Batorym, ale także mieszkańców tej dzielnicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również