Wiadomości z Chorzowa

Boże Ciało w Chorzowie. Sprawdźcie trasy i godziny procesji!

  • Dodano: 2024-05-28 15:30

Już w czwartek 30 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wielu z nas weźmie udział w corocznej procesji ulicami miast. Sprawdźcie gdzie i o której w naszym mieście zostaną zorganizowane procesje!

Ulicami miast przejdą procesje

Jak co roku podczas Bożego Ciała wierni wezmą udział w procesji teoforycznej kojarzonej z uroczystością, podczas której prowadzeni przez kapłana niosącego Najświętszy Sakrament odwiedzą cztery rozstawione na ulicach ołtarze. Warto przypomnieć, że każdy z nich symbolizuje jedną z czterech Ewangelii, a udział w procesji stanowi publiczne wyznanie wiary i pobożności. Na zakończenie wiernym udzielone zostanie uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

Trasy i godziny procesji

Centrum - Kościół pw. św. Jadwigi

Procesja teoforyczna rozpocznie się (ok. Godz. 9:00) po Mszy św. odprawianej o godz. 8:00 i przejdzie na osiedle Irys, a następnie ul. Chrobrego, Mielęckiego, Żeromskiego, Wolności, Rynek i ul. Powstańców do kościoła.

Batory - Kościół pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8:00, i przejdzie ulicami: Fredry, Odrodzenia, ks. Czempiela, bp. Gawliny, Jubileuszową i Batorego.

Batory - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Brak informacji

Batory - Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Farną, Karpacką, Wrocławską i Hutniczą do czterech ołtarzy.

Centrum - Kościół pw. św. Antoniego

Procesja teoforyczna rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00 i przejdzie ulicami: Chopina, Krzywą i Krasickiego.

Centrum - Kościół pw. św. Wawrzyńca

Procesja teoforyczna do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10:00 i przejdzie ulicami: Lwowską, Mościckiego, Wybickiego, Redena i Lwowską.

Lokalizacja ołtarzy:

  • I – na skrzyżowaniu Lwowskiej i Mościckiego
  • II – na ul. Redena
  • III – na skrzyżowaniu Paderewskiego i Lwowskiej
  • IV – przy kościele św. Wawrzyńca

Centrum - Kościół pw. Świętego Ducha

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8:00 i przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Bałtycką, Wolności, Omańkowskiej oraz Dąbrowskiego na plac kościelny. Po procesji odprawiona zostanie Msza św. recytowana.

Chorzów II - Kościół pw. św. Barbary

Procesja teoforyczna zostanie poprzedzona Mszą św. o godz. 7:00. Procesja rozpocznie się o godz. 8:00 przed kościołem św. Barbary i przejdzie ulicami: 3 Maja, Krakusa, Floriańską, Filarową, Kopalnianą, Lompy, Floriańską i 3 Maja.

Lokalizacja ołtarzy:

  • Ołtarz 1 - osiedlowy plac zabaw przy ul. Krakusa
  • Ołtarz 2 - na ul. Filarowej
  • Ołtarz 3 - obok myjni samochodowej przy ul. Floriańskiej
  • Ołtarz 4 - na bocznych drzwiach kościoła św. Barbary

Chorzów II - Kościół pw. św. Floriana

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00. Trasa procesji będzie przebiegać: z kościoła ulicami Księdza Szwedy, Żołnierzy Września, Beskidzką, Lipińską, Gołębią, Sztygarską, ponownie Beskidzką, Gwarecką (od numeru 35 do numeru 27, a następnie od numeru 9 do numeru 1), Śląską, ponownie Księdza Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny.

Chorzów II - Kościół pw. św. Józefa

Procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 7:30. Trasa tegorocznej procesji będzie wiodła ulicami: Łagiewnicką, Małą, Dombka, św. Pawła, ks. Ficka, 11 Listopada i Krzyżową do kościoła.

Chorzów Stary - Kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii

Tegoroczna procesja rozpocznie się od Eucharystii w kościele o godz. 8:00. Trasa procesji będzie prowadzić ulicami: Brzezińską, Langiewicza, Michałkowicką, Główną, Kluczborską i Brzezińską.

Chorzów Stary - Kościół pw. św. Marii Magdaleny

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godzinie 8:00 i poprowadzi do czterech ołtarzy Trasa będzie taka sama, jak w latach ubiegłych.

Klimzowiec - Kościół pw. św. Franciszka

Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8:00 i przejdzie ulicami: Ks. Gałeczki, Młyńską, Krętą, Racławicką, Sportową, Hajducką, Klimzy, św. Barbary i  w stronę kościoła ul. Ks. Gałeczki.

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: strony internetowe i media społecznościowe parafii

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również