Wiadomości z Chorzowa

Braki kadrowe w Zespole Szpitali Miejskich. Placówka szuka lekarzy!

  • Dodano: 2019-08-13 06:15, aktualizacja: 2019-08-13 06:19

Chorzowski szpital nadal poszukuje wielu lekarzy i pracowników medycznych. Największe zapotrzebowanie dotyczy onkologów, hematologów i anestezjologów.

Dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich od kilku tygodni szuka lekarzy wielu specjalizacji i pracowników medycznych. Placówka od dawna zmaga się z brakami kadrowymi wśród personelu. By zapewnić ciągłość opieki zdrowotnej dyrekcja stara się skompletować pracowników na oddziałach szpitalnych i w opiece ambulatoryjnej. 

Braki kadrowe to jeden z powodów, przez które 1 sierpnia został zamknięty Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Praca oddziału została zawieszona wstępnie na trzy miesiące, a dziewięcioro leczonych tam dzieci trzeba było przetransportować do innych placówek. Pod opieką chorzowskich lekarzy pozostaje 21 małych pacjentów.

Zapewnienie dalszego leczenia w innych placówkach było konieczne z powodu zawieszenia pracy chorzowskiego oddziału na 3 miesiące. W związku z brakiem lekarzy specjalistów władze szpitala wnioskowały o to pod koniec czerwca. Aktualnie trwa intensywne poszukiwanie ordynatora i zastępcy ordynatora.

Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście prowadzimy też negocjacje finansowe. Wierzę w to, że za 3 miesiące zaproszę Państwa, bo lekarze będą i będziemy mogli otworzyć oddział na nowo - podkreśla dyrektor placówki, Jerzy Szafranowicz. 

Aktualnie dyrekcja szuka m.in.

  • lekarzy specjalistów onkologii i hematologii dziecięcej
  • lekarzy specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii
  • lekarzy specjalistów neurologii i lekarzy chcących się specjalizować w zakresie neurologii w dowolnym trybie tzn. rezydenckim lub pozarezydenckim
  • diagnosty laboratoryjnego
  • technika i specjalisty fizyki medycznej

Warunki wynagrodzenia do uzgodnienia.

ZSM w Chorzowie rozpisał również kilka konkursów ofert, w tym m.in. na udzielanie świadczeń zdrowotnych na Oddziale Neurologicznym i Udarowym SP ZOZ ZSM w Chorzowie.

Osoby zainteresowane pracą w Zespole Szpitali Miejskich mogą złożyć dokumenty (CV, list motywacyjny oraz oświadczenie o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na stanowisko objęte rekrutacją zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych Dz. U z 2014r, poz. 1182 ze zmianami” ) osobiście w Dziale Kadr i Szkoleń Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, ul. Strzelców Bytomskich 11 (budynek administracji, pawilon 6).

Można je również przesłać drogą mailową na adres: kadry@ zsm.com.pl. Szczegóły i pytania pod numerem telefonu 32/349 92 15 (Kadry).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.