Wiadomości z Chorzowa

By nie trafić za kraty, chorzowianin podawał się za inną osobę

  • Dodano: 2022-07-19 07:00, aktualizacja: 2022-07-19 07:15

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 37-latek został wylegitymowany za popełnione wykroczenie. Ukrywający się przed organami ścigania, mężczyzna liczył na odrobinę szczęścia, podając mundurowym nieprawdziwe dane. To jednak nie zmyliło czujności policjantów.

Teraz chorzowianin najbliższe lata spędzi za kratami aresztu

Mundurowi ze świętochłowickiej policji kolejny raz udowodnili, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie. Poszukiwani, aby uniknąć kary i pobytu w więzieniu, skłonni są nawet udawać inną osobę. Tak było z 37-letnim chorzowianinem...

W trakcie patrolowania ulicy Wyzwolenia policjanci ze świętochłowickiej komendy zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu zabronionym. Postanowili ich wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem. Jeden z mężczyzn był wyraźnie zdenerwowany spotkaniem ze stróżami prawa. Miał „problem” z przypomnieniem sobie swoich danych, finalnie podając nieprawdziwe. Policjanci nie dali się jednak zwieść, zachowując czujność. Poinformowali mężczyznę, że wprowadzanie ich w błąd jest wykroczeniem zagrożonym wysoką grzywną. Wtedy 37-letni mężczyzna przypomniał sobie, jak się nazywa. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych wyszedł na jaw powód jego zachowania. Jak się okazało, wydano wobec niego sądowy nakaz doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już za kraty, gdzie spędzi najbliższe 4 lata. Ponadto za popełnione wykroczenia policjanci ukarali obu mężczyzn mandatami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również