Wiadomości z Chorzowa

Centrum Integracji Międzypokoleniowej otwiera się festiwalem

  • Dodano: 2020-07-02 08:15, aktualizacja: 2020-07-02 10:45

Koncert, zabawa taneczna, przedstawienie i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna i możliwość obejrzenia odrestaurowanych wnętrz zabytkowego budynku z 1895 roku. To wszystko czeka na tych, którzy 4 lipca przybędą na oficjalną inaugurację działalności Centrum Integracji Międzypokoleniowej


Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróciło do siedziby przy ulicy Dąbrowskiego 7, która została gruntownie wyremontowana i zmodernizowana. Instytucja zdążyła się już zadomowić w nowych-starych kątach, ale przez epidemię koronawirusa dopiero teraz może podjąć u siebie gości. 

Zaplanowana na 4 lipca inauguracja będzie miała formę pikniku rodzinnego, pełnego rozmaitych atrakcji. Po oficjalnym otwarciu, o godzinie 13.00 wystąpi Studio Musicalowe STEP. Od 13.00 do 15.00 trwać będą animacje dla dzieci. O 15.00 rozpocznie się przedstawienie dla najmłodszych „Cyrk w ogrodzie” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Pomiędzy 16.00 a 18.00 odbędą się warsztaty międzypokoleniowe. Wreszcie na koniec, o 18.30, Larmodzieje będą zachęcać uczestników do tańca w rytm muzycznych przebojów w stylu retro. Przez cały czas goście będą mogli zwiedzać wyremontowane wnętrza budynku przy Dąbrowskiego 7 i korzystać ze strefy relaksu, w której dostępne będą przysmaki z grilla. 


Będzie to inauguracja nie tylko naszej działalności, ale też Festiwalu Otwarcia, czyli rozmaitych wydarzeń, organizowanych podczas sezonu letniego – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.


Już 6 lipca wystartują codzienne, bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów

W wybrane weekendy CIM zaprasza na kino plenerowe (10 lipca i 7 sierpnia), festiwal kawy (25-26 lipca), festiwal roślin i ceramiki, w ramach którego prowadzona będzie m.in. wymiana sadzonek (22-23.08) oraz festiwal wina i jedzenia (12-13.09). Chętni będą mogli również zapisać się na wycieczki grupowe. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.