Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: 1 grudnia w ramach protestu zgasną światła Urzędu Miasta i latarnie na Rynku

 • Dodano: 2020-12-01 09:30

We wtorek 1 grudnia o godzinie 17:00 w Chorzowie zgasną światła Urzędu Miasta i latarnie na Rynku. W ten sposób władze miasta włączają się w protest przeciwko ograniczaniu w Polsce idei samorządności, a także rządowym planom zawetowania budżetu Unii Europejskiej, który powiązany ma być z przestrzeganiem praworządności. Podobne akcje przeprowadzą także inne gminy w całej Polsce.

Akcja godziny ciemności to inicjatywa miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszeniu "Tak! Samorządy dla Polski". Ma ona pokazać, "że bez środków zostaje ciemność". Inicjatorzy protestu wskazują, że społeczności samorządowe, bez dostępu do narzędzi finansowych, w tym środków z PIT i CIT oraz dostępu do środków unijnych, nie poradzą sobie same w warunkach niestabilnej polityki finansowej, szczególnie w sytuacji, kiedy trzeba będzie podjąć pracę nad odbudową potencjału społeczno-gospodarczego po kryzysie wywołanym pandemią Sars-Cov2.

Inny postulat Unii Metropolii Polskich dotyczy stworzenia mechanizmu pozwalającego na bezpośrednie przekazywanie środków z Funduszu Odbudowy oraz Wieloletnich Ram Finansowych do miast i powiatów. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Edek

  Jest okazją do wybicia kilku szyb lub witryn sklepowych, miasto zapłaci

 • Polak

  Matoły

 • Gienek

  W Chorzowie ciemność panuje od kilku lat. Dokładnie odkąd Kopel zawiózł patologię ze wszystkich ościennych miast w ramach handlu socjalami.

 • Jut

  Już se pisoknury coś z tego zrobią, wybrał ich naród to robią co chcą

 • Ruby

  W Batorym już od 11 nie ma światła

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.