Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: 4 miliony na piłkę nożną!

 • Dodano: 2019-04-19 08:15, aktualizacja: 2019-04-19 09:08

Jeszcze w tym tygodniu Urząd Miasta w Chorzowie uruchomi postępowanie przetargowe na promocję przez sport na kwotę 4 mln złotych. 

Wsparcie przekazane zostanie klubowi piłkarskiemu

Chorzów od lat związany jest z piłką nożną, dlatego wspieramy tę dyscyplinę i korzystamy z jej popularności w promocji naszego miasta - wyjaśnia Andrzej Kotala Prezydent Chorzowa. - Przypominam, że naszym priorytetem jest budowa stadionu Ruchu. Przetarg na budowę ogłoszony zostanie jeszcze w tym roku - dodaje prezydent.

To olbrzymia inwestycja, której koszt przekroczy 100 milionów złotych. Chorzów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w kolejnych latach również będzie ogłaszał przetargi na promocję przez sport poprzez piłkę nożną.

Ich wysokość nie przekroczy 2 mln złotych

To zarząd odpowiedzialny jest za bieżące zarządzanie klubem i wyniki sportowe.

Jedno trzeba powiedzieć jasno: dzięki wsparciu miasta Ruch ma i miał środki na grę zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze. Zarząd spółki, nie może argumentować złych wyników sportowych, brakiem funduszy - podkreśla prezydent

Komentarze (4)    dodaj »

 • FanNiebieski

  Jako kibic Ruchu jestem przeciwny budowie stadionu. Najpierw wyniki na boisku potem stadion. Pan Prezydent mówi o budowie stadionu Ruchu a przecież to ma być stadion miasta wynajmowany Niebieskim. Czyżby Kotala myśli nam oczy? A promocja szczypiornistek? Pomoc w odbudowie basket w Chorzowie?

 • TLS handshake

  mnóstwo pieniędzy jak na trupa i patologię.super.

 • Hazok

  Miasto w okresie 2010-2017 wydało na klub 56 mln zł. Nie wiem ile poszło w 2018 i ile kosztowała ochrona policyjna, interwencje medyczne i renowacja elewacji po napisach, które są w całym mieście. Nie mówiąc o tym że środowisko kibiców Ruchu to wylęgarnia przestępców. Teraz kolejne 4 mln :-((( Uzbierałoby się przez te wszystkie lata na kilka innych inwestycji naprawdę potrzebnych dla miasta, może nawet na obwodnicę. Ludziom żyłoby się łatwiej i to byłaby prawdziwa promocja. Ruch ma piękna historię, ale to nie powód żeby zaniedbywać miasto i dopu[...] do jego dewastacji za pieniądze podatników.

 • Jaro

  Trzeba to zglosic do CBA!!!Koala juz nastepne wybory ma przegrane na bank !!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również