Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Alarm smogowy

  • Dodano: 2020-12-03 08:15, aktualizacja: 2020-12-03 09:57

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 3 grudnia 2020 r.

Na podstawie prognozy jakości powietrza na stacjach monitoringu na poniższych obszarach, ze względu na pył zawieszony PM10, 3 grudnia jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

Prognozowane na dzień 03.12.2020 r. przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Dąbrowę Górniczą, Gliwice, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Jaworzno, Tychy, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląską, Świętochłowice, Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Bielsko-Białą, powiaty: będziński, gliwicki, tarnogórski, bieruńsko-lędziński, rybnicki, mikołowski, pszczyński, raciborski, wodzisławski, bielski, żywiecki, cieszyński.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Roz i dwa

    A na amelungu w domkach kopcą jakby chcieli odjechać nimi. Wszystkich by to ucieszyło w sumie, bo tu przez 8 miesięcy w roku ino dymem dychomy! Za to przez te 4 miesiące momy smrod z grilow i polonych liści! Szacun do urbanisty co to tu postawioł wszystko w kupie, a może że to sprzątaczka tak wymyślyła jak plan sprzątała :-)

  • Ginter

    Dlaczego kiedy podpinano blok przy Lipińskiej(4 piętrowy) pod PEC przy jednej robocie nie podłączono tych kilkunastu chałup? Wszystko podłączyć pod elektrociepłownię i zakazać indywidualnego ogrzewania piecami czy kominkami. Ja rozumiem na wsi taki model grzewczy ale w miastach to jest koszmar.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.