Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Co się dzieje na ul. Powstańców i ul. Wolności? Ulice będą objęte nadzorem służb

 • Dodano: 2021-09-13 06:45, aktualizacja: 2021-09-12 23:05

Chorzów: Ulica Powstańców i Wolności pod szczególnym nadzorem? Mieszkańcy skarżą się na zakłócanie porządku publicznego.

Co się dzieje przy ulicy Powstańców 52 i 54 oraz Wolności 67 i 69 w Chorzowie? Jak wskazuje radny Sebastian Matyjaszczyk, mieszkańcy zgłaszają, iż „pojawił się tam problem zakłócenia porządku publicznego, picia alkoholu, dewastacji zieleni, robienia sobie WC z piwnic oraz niszczenia nowej elewacji i bramy”. To jednak nie wszystko, radny w złożonej interpelacji wspomniał także o wulgarnym zachowaniu lokatorów z budynku przy ulicy Powstańców 67.

- Problem był zgłaszany w kwietniu br. do ADM Chorzów przy ulicy Szopena(PGM) , do ChSM oraz. Straży Miejskiej. Mieszkańcy ze strony PGM otrzymali słowne zapewnienie o mającym powstać w tym rejonie monitoringu. Mieszkańcy pytają, kiedy dla poprawy ich bezpieczeństwa, nastąpi obiecana instalacja monitoringu – wskazuje radny Sebastian Matyjaszczyk w interpelacji.

W odpowiedzi przedstawiciele magistratu zapewnili, że wystąpiono już zarówno do Komendanta Miejskiego Policji, jak i Komendanta Straży Miejskiej o wzmożenie nadzoru i zwiększenie częstotliwości patroli w tym rejonie.
To jednak nie wszystkie kroki, które zostały podjęte. UM poinformował też, że rejon przy ul. Wolności 67 i 69 oraz ul. Powstańców 52 i 54 został objęty dozorem prewencyjnym policji i straży miejskiej i jest na bieżąco monitorowany.

- Nadmieniam, że na chwilę obecną Zarządca obiektu prowadzi postępowanie związane z opracowaniem niezbędnych dokumentów umożliwiających montaż kamer monitoringu w podwórzu oraz bramie wjazdowej usytuowanej przy ul. Wolności 67 w Chorzowie- czytamy w odpowiedzi sporządzonej przez Marcina Michalika, wiceprezydenta Chorzowa.

Komentarze (33)    dodaj »

 • Jarecki

  Wolnośći 67 że tu jakieś awantury czy coś? Chyba komuś żal że nie może posiedzieć na placu. 2 dni temu wyszlem z psem i tu wpada straż miejska że jakaś impreza i awantura (sobota godzina 10 rano) Śmieszne. Powinni się zająć tym kto dzwoni z fałszywymi zgłoszeniami. Masakra z ludźmi

 • Miguel

  Chorzów ma super osiedla gdzie mieszkają mega fajni ludzie. Nawet kiepskie dzielnice mają takie osiedla. Nie będę wymieniać bo po co każdy myślący wie o czym mówię. Tu nikogo nie obchodzą ani hanysy ani gorole. Nikogo nie obchodzi czy jesteś z Chorzowa, Gdańska, Mediolanu czy Sosnowca. Tu czujemy się dobrze bo na te mieszkania czy domy ciężko pracujemy. Nie czekamy na gwiazdki z nieba co zrobi UM. Bo nas to nie obchodzi. Wy ciągle biadolicie i oczekujecie że wszystko za darmo. Tak nie będzie i mieszkać będziecie w getcie. Będzie coraz gorzej. Bo kiedy my będziemy nasze dzieci odprowadzać do super przedszkoli wasze dzieci będą zbierać pieniądze na wódkę by tatuś lub mamusia miała za co chlać. Nikogo nie obchodzicie. Pogodzie się z tym że wasz los jest w waszych rękach. To nie PRL. Tu nikt wam nie da apartamentu. Nikt was nie przekwateruje. Bo jesteście nizinami społecznymi. Ten który zamiast opowiadać bajki o gorolach chwyci się pracy ten z getta wyjdzie. Reszta tam zgnije. Mam to gdzieś co napiszecie pod tym postem prawda jest tylko jedna. Na szczęście to moja prawda. Menelom mówię stop. Powinniście wszyscy żyć na ulicy jak w wielu krajach tego świata.

 • Hanys

  w pełni masz rację

 • Jo

  Ja was proszę. Chcecie widzieć parole to zapraszam na skrzyżowanie ul Pydlerskiej / 11Listopada.Otwarli nam sklep czynny 7dni w tygodniu od 6 do 23 a jak wszystko pozamykane to tylko do nas wszyscy ściągają po alko przez jeden rok 3 razy już lusterko w samochodzie wprawiałem nowe i każdego z policji to wali Nie ma świadków nie ma zdażenia.

 • Es

  Przecież pudlerska to getto. Czego oczekujesz??

 • Ernyst

  Chłopie. Czego się spodziewać. Mieszkasz w slumsach. Tej okolicy wszyscy unikają jak ognia bo tam jest największą patologia w całym mieście. Co ciekawe ta dzielnica jest otoczona super bogackimi osiedlami i oni tam gniją jak w getcie.

 • sznita s tustym

  zaborcy,gorolskie poltonie po przyjeździe na ślonsk dopiero nauczylisicie się widelcem i nożem posługiwać lol

 • erni

  Nie zgadniecie jaka nacja zamieszkuje wspomniane budynki. To co się tam wyrabia to piękna wizytówka miasta chorzów.

 • Edek

  Proszę objąć także prewencją ul. Jasińskiego w Chorzowie bBatorym

 • T. Browin

  Nic nadzwyczajnego. Tworzy się getto. Podobna zasada jak w USA. Tam wszystko zwalano na czarnych. W Chorzowie wszystko zwalano na goroli. Tylko ci super rodowici mieszkańcy palcem nie kiwną. To teraz macie to co chcecie. Chorzów ma super dzielnice gdzie jest spokojne życie. Nikt nam tutaj nie wymiotuje i nie przeklina. Ale cóż. To nie za Gierka osiedla dej....

 • Ulrich

  Chopie. Te co piszą że to gorole to sami przyjechali z Mazur. 79 lot i ani jednego gorola w familoku co mieszom nie złapał zech na szczaniu po klotce. A hanysa co nie miara.

 • Krystyna

  A co mają powiedzieć rodziny z dziećmi zamieszkałe w budynkach w pobliżu których ulokowały się ogródki piwne, puby restauracje, z których korzystają lokalni samorządowcy??? Masakra. Banda rozkrzyczanych, pijanych osób, którzy uważają, że wszystko im wolno. W Polsce powinien być ustawowy przepis zabraniajacy lokowania się takich miejsc w pobliżu budynków mieszkalnych!!! Zakaz, też ustawowy, podawania napojów alkoholowych tam gdzie mieszkają dzieci.

 • Krystyna

  A co mają powiedzieć rodziny z dziećmi zamieszkałe w budynkach w pobliżu których ulokowały się ogródki piwne, puby restauracje, z których korzystają lokalni samorządowcy??? Masakra. Banda rozkrzyczanych, pijanych osób, którzy uważają, że wszystko im wolno. W Polsce powinien być ustawowy przepis zabraniajacy lokowania się takich miejsc w pobliżu budynków mieszkalnych!!! Zakaz, też ustawowy, podawania napojów alkoholowych tam gdzie mieszkają dzieci.

 • Es

  Idźcie walczyć śląskie don kichoty z imaginowanym wrogiem gorolem. Polepszy się wam stopa życiowa na 100 procent he he he he he he he he he he he he. Nagle wasi współbracia przestaną chlać i [...]. Kible z korytarzy znikną i magicznie pojawi się pompa ciepła w waszych familokach. Morawiecki rozda każdemu elektryczne auto a Wałęsa spóźnione 100 milionów.

 • CH

  Od kwietnia nic się nie zmieniło. Jest co raz gorzej. Nie da się okna otworzyć, przekleństwa i imprezy każdego dnia, zdarzają się również awantury rodzinne głęboko w nocy. Artykuł napisany pod poblicznego bo do tej pory nikt niczego nie zrobił, a tymczasem ze skweru pomiędzy budynkami ekipa zrobiła sobie prywatna imprezownie. Droga ekipo zarządzająca miastem, kiedy coś zrobicie ??? Może potrzebujecie motywacji w TV jak się komuś kiedyś cos stanie ?

 • LENI 234

  W kazdym miescie mozna znalezc takie MENDY,ktore musza porzadnym mieszkancom szarpac opinie.Powinny powstac "obozy pracy" dla tych pijakow i nieroboli.Za wykroczenia przez nich zrobione powinno sie ich postawic przez sad w trybie natychmiastowym jak kiedys byly KOLEGIA ORZEKAJACE.

 • Es

  Jak to?? Przecież to tylko górole robią złe!!

 • Pola

  Górole, a gorol to różnica

 • Tadek

  Nie ciep sie. Autokorekta ci zawsze to poprawi. Dej na wstrzymanie.

 • Sowinka

  Pgm, administrator Chopina,banda złodziei i nierobów,nic nie zrobią tylko obiecują,a ludzie się cieszą że załatwione

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również