Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Komunikat w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego!

 • Dodano: 2020-08-28 06:30, aktualizacja: 2020-08-28 06:47

Komunikat w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego i organizacji pracy szkół.

Wszystkie chorzowskie szkoły i przedszkola szykują się na otwarcie 1 września

W tym roku zabraknie uroczystych akademii, a rozpoczęcie roku odbędzie się indywidualnie w każdym oddziale szkolnym lub przedszkolnym - w salach lub na zewnętrznym terenie placówki. Urząd Miasta wyposażył szkoły i przedszkola w niezbędną ilość płynu dezynfekującego, maseczki i przyłbice. Dyrektorzy szkół samodzielnie stworzyli schemat poruszania się, wyjścia i wejścia do budynku, a także wydzielili izolatki i wprowadzili obowiązkowe wietrzenie sal. Urząd Miasta zaleca dyrektorom, aby w swoich placówkach wprowadzili nakaz zasłaniania ust i nosa na korytarzach szkolnych.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem wśród uczniów i podopiecznych, dyrektorzy będą organizowali pracę placówki w oparciu o reorganizację sal czy metody zdalnego nauczania.  Wszystkie działania będą wcześniej konsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Miasto Chorzów już wiosną pozyskało kilkadziesiąt dodatkowych laptopów z programu "Cyfrowa Polska" i aktywnie ubiega się o kolejne laptopy i interaktywne tablice w dostępnych programach.

Żadne, nawet najbardziej wypracowane procedury, nie zwalniają jednak z poczucia odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

Szanowni Rodzice, jeśli Wasze dziecko wykazuje jakiekolwiek objawy chorobowe lub wiecie, że mogło mieć kontakt z osobą zakażoną, nie wysyłajcie dziecka do szkoły lub przedszkola. O każdej takiej absencji i jej powodzie poinformujcie nauczyciela bądź dyrekcję placówki. Tylko razem, solidarnie i odpowiedzialnie możemy zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem i zapewnić stałą pracę naszych placówek - apeluje Wiesław Ciężkowski, Wiceprezydent Chorzowa odpowiedzialny za edukację.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • ???

  A te laptopy dotarły do szkół czy zaginęły w UM?

 • tęczowy musicbox

  Laptopy od Zalewskiej?Chyba jeszcze są w piwnicy u Kempy albo w garażu u brochy.

 • Marzena

  Faktycznie UM zadbał o dzieci w szkołach z klasy 17-osobowej zrobił 28 (szkoła podstawowa nr.22)i żadne argumenty do nich nie przemawiają ale ważne że zaopatrzył szkołę w płyny dezynfekujące ŻENADA

 • Meggie

  A jak mają się do tego Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego?!

 • Adam

  Puknij się w czolo

 • Meggie

  Nie rozumiem twojego komentarza. Zgodnie z wytycznymi, nie można organizować akademii z okazji rozpoczęcia roku, kontakt ma być ograniczony do minimum i w małych grupach. Tymczasem w wielu szkołach organizowane są Msze, w których uczestniczą prawie wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja. Naprawdę nie dostrzegasz tu niekonsekwencji? Czy poprostu udajesz?

 • Mieszkanka

  Żadnych mszy! To byłby spęd dziatwy na ograniczonej przestrzeni. Poza tym dzieci rezygnują z uczestniczenia w lekcjach katechizmu, bo nauka religii to nie jest, nigdy nie była. W domach, gdzie tatomama są kościółkowi dzieci negocjują zwolnienie z lekcji j.w.

 • Kocham PiS

  Ręce księdza nie zarażają. Nawet jak ksiądz wymaga ci dziecko to zbliża go to do Boga.

 • Chrześcianin

  Kapłanom należy oddawać bombelki pod opiekę, kapłan nigdy dziecka nie skrzywdzi, on jest święty.

 • Mimi

  Niestety żadne prośby i groźby nie wpływają na decyzje rodziców! Potrafią oni być bardzo nieodpowiedzialni i samolubni! Niektórzy nawet bardziej niż ich dzieci!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.