Wiadomości z Chorzowa

Chorzów na 27. miejscu w Rankingu Samorządów 2022. To ogromny awans!

  • Dodano: 2022-12-08 11:30

W tegorocznym Rankingu Samorządów, przygotowywanym przez Rzeczpospolitą, Chorzów uplasował się w pierwszej trzydziestce. W poprzednich latach miasto znajdowało się powyżej 40. miejsca!

Spory awans

Redakcja Rzeczpospolitej opublikowała Ranking Samorządów 2022. Chorzów zdecydowanie jest jednym z zaskoczeń tegorocznej edycji – zajmuje aż 27. miejsce. W roku 2021 plasował się na 46. miejscu zaś w 2020 – na 43. Względem zeszłego roku, miasto awansowało w ogólnopolskim rankingu aż o 19 miejsc!

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej

Portal Rzeczpospolita co roku publikuje Ranking Samorządów, w którym oceniane są zarówno miasta na prawach powiatu, jak i gminy miejsko-wiejskie i wiejskie. Od 18 lat redakcja ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce pod kątem zrównoważonego rozwoju. 

- Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania – czytamy na stronie internetowej Rankingu Samorządów. 

Zasady rankingu ustala kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, pozarządowych, władz publicznych, a także przedstawiciele redakcji Rzeczpospolitej. Jej przewodniczącym jest były premier, prof. Jerzy Buzek.

W tym roku w pierwszej trójce w kategorii miast na prawach powiatu znalazły się Poznań, Kraków oraz Gliwice. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również