Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Na rynku odbywają się uroczyste obchody Święta Policji!

  • Dodano: 2022-07-21 12:15

Dzisiaj, 21 lipca, na chorzowskim Rynku odbywają się uroczyste obchody Święta Policji!

Imprezę rozpoczęła się o godzinie 9.30 od przemarszu Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z ulicy Wolności na Rynek. Później odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz medale i odznaczenia. 

Życzenie chorzowskim policjantom złożył prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala.

- Z okazji obchodzonego dzisiaj w naszym mieście Święta Policji pragnę złożyć wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Dziękuję Wam za pełną poświęcenia  i ofiarną służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w naszym mieście. Życzę, aby Wasza odważna, ciężka służba była źródłem zadowolenia i satysfakcji, a działaniom zawsze towarzyszyła ludzka życzliwość i zaufanie  mieszkańców. Jeszcze raz gratuluję wszystkim odznaczonym i awansowanym! Powodzenia w dalszej służbie dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców - mówił prezydent Chorzowa - Andrzej Kotala. 

Między godziną 11.30 a 17 na runku odbywa się piknik rodzinny dla wszystkich mieszkańców. Dla gości przygotowano wiele atrakcji m.in.: prezentacje sprzętu policyjnego, prezentacje programów profilaktycznych, gry i zabawy dla dzieci. Chorzowianie mogli również przeszkolić się lub przypomnieć zasady pierwszej pomocy. 

Autor: redakcja
Źródło: UM Chorzów / KMP Chorzów / fot. Jacek Knapik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również