Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: NIE dla składowiska odpadów na hucie

 • Dodano: 2019-11-14 08:15, aktualizacja: 2019-11-14 08:10

Urząd Miasta już po raz drugi negatywnie zaopiniował kontrowersyjny pomysł utworzenia składowiska odpadów na terenie po Hucie Kościuszko.

Prywatny przedsiębiorca ubiega się o zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności na hałdzie pomiędzy ulicami Nową, Stacyjną i Legnicką. Decyzję w tej sprawie wydaje Marszałek Województwa, ale procedura wymaga także opinii miasta.

Urząd Miasta w Chorzowie odniósł się negatywnie do sprawy już w marcu tego roku, podkreślając, że miasto nie będzie miało pełnej kontroli nad rodzajem zbieranych odpadów. Przedsiębiorca odwołał się od tej opinii do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia. We wrześniu Urząd Miasta wydał kolejną negatywną opinię, na którą przedsiębiorca znowu złożył zażalenie.

SKO zwróciło sprawę do ponownego rozpatrzenia. Urząd podtrzyma negatywne stanowisko

Jesteśmy przeciwni tej „inwestycji”. Mówimy o części Chorzowa, która będzie się dynamicznie zmieniać. W okolicy powstanie Muzeum Hutnictwa, chcemy także przebudować sieć dróg i poprawić komunikację. Organizacja na tym obszarze punktu zbierania odpadów to fatalny pomysł – wyjaśnia wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. – Decyzja niestety nie należy do nas, ale mamy nadzieję, że marszałek weźmie pod uwagę nasze argumenty. Teren powinien zostać przywrócony pod działalność gospodarczą, a nie stać się składowiskiem odpadów zwożonych do Chorzowa – dodaje zastępca prezydenta.

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Marta

  Proponuję,by ci ,którzy wydają zezwolenia na składowanie odpadów w tym niebezpiecznych,bo jak się okazuje nieuczciwych przedsiębiorców,łasych na pieniądze przybywa przyjęli odpady na własne podwórka.Nikt nie ma prawa decydować o zdrowiu naszym i naszych dzieci.Śmieci WON Z CHORZOWA.Brawo Urząd Miasa .

 • taki

  Zobaczcie co zwożą do Azot w Chorzowie - jakieś odpadki (setki ton składowanych na wolnym powietrzu) , które mają być biopaliwem dla Elektrowni. Póki co smród niesamowity (co będzie jak przyjdą cieplejsze dni ?) . Nad składowiskiem miliony much i już pojawiły się szczury. Żal mi mieszkańców Maciejkowic i Chorzowa Starego. Może tak ktoś z UM wyjaśni o co chodzi.

 • Wanda Sułkowska

  Składowiska odpadów są dla Ziemi degradujące - zatruwają glebę, powietrze i wodę. Niszczą krajobraz - wybitnie obniżają warunki życia mieszkańców. Zakładanie składowisk odpadów w krajach UE powinni być zabronione, surowo karane.Składowiska to okropna przeszłość! Dziś odpady się poddaje recyklingowi i utylizacji.

 • xychj

  A czym jest według Ciebie utylizacja w naszym kraju? Jak mamy tylko 7 spalarni na cały kraj, a tych i tak nikt nie chce (protesty w Rudzie Śląskiej), to w jaki inny sposób się je utylizuje?

 • Joo

  Znów Śru..a? Legenda ruchu?

 • Mojkotr

  Tak trzymać Nie i koniec Jak inwestor chce to niech znajdzie inne miejsce ale nie w Chorzowie

 • Kamil

  Oby nie rozwijali tego rejonu tak samo jak stadionu

 • ares

  akurat w miejscu stadionu ruchu byłoby idealne centrum przesiadkowe... powinni to zaorać i byłby spokój

 • Czytelnik

  Składowiska? A to czasem nie chodziło o decyzje na zbieranie odpadów? A nie o decyzję na składowisko odpadów. Należałoby zasięgnąć prawidłowych informacji w temacie, dziennikarz słabo się postarał.

 • Hanys

  Popieram, brak zgody na taką działalność. Niech sobie inwestor zwozi śmieci na swoje podwórko koło swojego domu.

 • Babcia

  Tak, ale nie w Chorzowie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.