Wiadomości z Chorzowa

Chorzów nie planuje podwyżek opłat za wywóz śmieci

 • Dodano: 2019-11-20 08:15, aktualizacja: 2019-11-20 08:26

Choć wiele miast naszego regionu zamierza od przyszłego roku drastycznie podnieść opłaty za wywóz śmieci, w Chorzowie na razie nie ma takich planów. 

Tarnowskie Góry, Gliwice czy Katowice – lista miast gdzie wprowadzono lub planuje się podwyżki opłat za wywóz śmieci jest długa. Dodajmy, że będą to drastyczne podwyżki. Przykład to ta planowana od 1 stycznia 2020 r. w Katowicach – za odpady segregowane z 14 do 21 zł, a za niesegregowane z 21,30 do 42,60!

Drastyczne podwyżki opłat za wywóz śmieci ominą Chorzów

Takich zmartwień nie mają, przynajmniej na razie, mieszkańcy Chorzowa. Jak informuje biuro prasowego Urzędu Miasta podwyżki opłat za wywóz śmieci nie są u nas planowane. W przyszłym roku, tak jak dotychczas, za wywóz śmieci segregowanych zapłacimy 12 zł, a niesegregowanych  20 zł. Dzieje się tak m.in. dlatego, że choć w Chorzowie odbiorem odpadów zajmuje się zewnętrzna firma, to gmina ma w niej udziały i może pilnować kosztów. Miasto ma także niewielką powierzchnię i duże zagęszczenie ludności, dlatego koszty paliwa są niższe.
 

Zobacz także

Komentarze (26)    dodaj komentarz »

 • Firmakogucik

  Jak czytam te wasze komentarze to aż śmiać mi się chce.Alba odpowiedzialna za utrzymanie porządku wokół „stanowisk do segregacji i w altankach śmietnikowych” haha

 • Fionka_Ast

  Do niedawna segregacji śmieci nie było. Było za to taniej i czyściej. Szczególny brud i syf przy pojemnikach do segregacji. Nie dajcie się ludzie bajerować starej emerytce zachwyconej urzędem miasta. To jest biznes korpośmieciowy. Doić ludzi, doić miasto i jeszcze wmawiać że to super ekologiczne. Ekologia powstaje w sortowniach śmieci a nie w śmietniku u każdego w domu.

 • ciekawski

  Dokładnie! To wszystko ściema!

 • Wanda

  Sortowanie odpadów odbywa się w w domu. Stanowiska do segregowania są ogólnodostępne i dbają o nie o nie mieszkańcy, dozorca i ALBA. Nieporządek wokół Twoich pojemników to sprawa krasnoludków. Jeżeli pojemniki szybko się przepełniają, trzeba się starać albo o dostawienie pojemników, albo o zwiększenie częstotliwości odbioru. Poczytaj o ochronie środowiska, o recyklingu, o utylizacji. Edukacja wpływa na wzrost samooceny, a Ty prezentujesz zgorzknienie.

 • Fionka_Ast

  Emerytko skończ. Wystarczy że ośmieszasz się na Facebooku.

 • Wanda

  Fionko! Jesteś w błędzie! Nie korzystam z Facebooka!

 • Riga

  Emerytko zakochana w księdzu nie bajeruj. O tym ile jest pojemników nie decydują ludzie. Widać że zmyślasz. Dozorca??? Na osiedlu domków?? Głupia jesteś czy niedokształcona?? Może mamy płacić i jeszcze za swoje pieniądze wywozić te śmieci!!

 • Lukasz

  Sortowanie śmieci - jak najbardziej jednak trzeba zwiększyć częstotliwość wywozu śmieci sortowanych lub pojemność pojemników. Pod moim blokiem pojemniki na odpady posortowane stoją pełne już dobre 10 dni więc coś tu się składa w jedną całość.

 • Miś

  Ja płacę za niesegregowane! A powód jest bardzo prosty, mam za małe mieszkanie (38 mkw na 5 osób ) żeby trzymać tyle różnych worów a nie polecę z każdą [...]ką na plac bo mieszkam na 4 piętrze bez windy, a swoje lata też już mam.

 • Mieszkanka Chorzowa

  U mnie też jest 5 osób w mieszkaniu w tym 4 dzieci miejsca mało lecz segreguje bo to powinnien być obowiązek każdego obywatela , a nie tłumaczyć się tym że nie ma miejsca nagłupsza wymówka na świecie .

 • Seg

  No właśnie, elegancko ubrana ale gubi słomę z butów.

 • Wanda

  Opłaty za odbieranie odpadów będą wzrastać. Bardzo dużo osób nie segreguje swoich śmieci. Obrazek z dzisiejszego ranka: elegancko ubrana, młoda Chorzowianka wychodzi (z kilkuletnią córką) z bloku - niesie spory wór z różnościami. I co? Fru wór nonszalanckim gestem do czarnego pojemnika! Obok jest estetyczne stanowisko do segregowania... Baba powinna płacić za odpady zmieszane zdecydowanie więcej. Szkoda, że dziecko nie nabiera nawyku sortowania odpadów.

 • ciekawski

  Pani Wando, oczywiście Pani wie za co ta kobieta płaci, tak? Jeżeli nie, to proszę nie insynuować! I niech Pani nie przesadza z tą estetyką stanowisk do segregowania, bo nigdzie w Chorzowie takich nie widziałem!

 • Wanda

  Hej! Dbałość o estetykę stanowisk do selektywnej zbiórki odpadów spoczywa na mieszkańcach, pospołu z dozorcą i na pracownikach ALBY. Nie pozwól krasnoludkom, aby czyniły chlew w Twoim otoczeniu. Osoba o której napisałam nie sortuje a płaci za odprowadzenie odpadów 12 zł.To jest problem wszystkich budynków wielorodzinnych.

 • ciekawski

  A skąd Pani wie za co ta osoba płaci?

 • Tereczka

  Skąd to motłochu wiesz ile płaci?? Wróżka jesteś??

 • Rich

  A ty jesteś oczywiście Superman i wiesz za co ta kobieta płaci!?!? To że jesteś biedakiem z bloku to nie oznacza że na świecie nie ma ludzi którzy płacą za to by śmieci nie segregować.

 • Sozolog 102

  Osoby, które nie sortują odpadów bytowych nie są obywatelami UE, ponieważ nie chronią środowiska naturalnego. Niestety, zarządcy wspólnot mieszkaniowych wypełniają deklarację o sortowaniu, wszyscy płacą po 12 zł, a taka, jedna z drugą ciepie zmieszane i nic z idei recyklingu nie pojmuje. Ty też nie.

 • ciekawski

  Ciekawe jak sortować odpady w kuchni która ma 4m2? Masz jakiś pomysł? Zrezygnować z piecyka, lodówki czy zlewozmywaka?

 • Wanda

  Mam nie większą. Trzeba chcieć sortować odpady, warto pojąć po co to robimy.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.