Wiadomości z Chorzowa

Chorzów nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd. Głosowanie trwa do 14 lutego

  • Dodano: 2022-02-04 12:00

Chorzów został nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd! Doceniono w ten sposób z Program stymulacji rozwoju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej niepełnosprawnością wraz z wdrażaniem rodziny do realizacji programów rehabilitacji w warunkach domowych zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2021-2025.

Jest szansa na miano Zdrowego Samorządu

Miasto znalazło się w grupie 30 samorządów, które uczestniczą w głosowaniu internetowym. Swój głos na Chorzów można oddać do 14 lutego, do godziny 12.00 TU! W tym roku odbywa się już piąta edycja konkursu „Zdrowy Samorząd”, który organizowany jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Do udziału w konkursie przesłano ponad 90 programów zdrowotnych, które zostały  zgłoszone przez gminy, powiaty i województwa. Jednakże do głosowania zakwalifikowano jedynie 30 samorządów. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu.

Nagrody - statuetki „Zdrowy Samorząd 2022” - zostaną przyznane w kategoriach:

  • Zdrowa Gmina/Miasto

  • Zdrowy Powiat

  • Zdrowe Województwo

Warto dodać, że Chorzów w 2021 roku za realizację programu poniósł koszty w wysokości 122 921 zł. NFZ zrefundował poniesione koszty kwalifikowane w wysokości 40%, tj. 49 150,40 zł. W minionym roku w programie uczestniczyły 52 osoby, a w poprzedniej edycji realizowanej w latach 2018-2020 w programie wzięło udział łącznie 53 osoby. Odsetek osób, u których uzyskano poprawę sprawności i ruchomości w stosunku do sytuacji sprzed programu wyniósł 90% w edycji 2021 r. (u 47 osób wśród 52, których dotyczył ten problem).

Szczegóły programu stymulacji rozwoju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej niepełnosprawnością wraz z wdrażaniem rodziny do realizacji programów rehabilitacji w warunkach domowych zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2021-2025 można znaleźć TU!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również