Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Od czerwca odbiory odpadów wracają do normy

 • Dodano: 2020-06-02 06:15, aktualizacja: 2020-06-02 06:37

Od czerwca 2020 r. odbiory odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej oraz segregacji prowadzonej w systemie workowym z domów jednorodzinnych wracają do normy.

Odpady te będą ponownie odbierane z częstotliwością raz na dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramami obowiązującymi przed ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii. 

Jednocześnie informujemy, że od 1 czerwca 2020 r. w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych SORCIK, który obecnie znajduje się przy ul. Bytkowskiej 15 zostają wprowadzone limity przyjęć dla niektórych odpadów.


Limitom podlegają:

 • odpady wielkogabarytowe – mieszkańcy mogą dostarczyć do punktu 3 tony odpadów w ciągu jednego roku – limit dotyczy jednego gospodarstwa domowego (mieszkania),
 • odpady budowlane i rozbiórkowe – do punktu mieszkaniec może przywieźć maksymalnie 1 tonę odpadów w ciągu jednego miesiąca – limit dotyczy jednego gospodarstwa domowego (mieszkania).

Szczegóły: http://odpady.chorzow.eu/aktualnosci/148-uwaga-zmiany-przyjmowania-odpadow-w-punkcie-sorcik

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Jok

  Wczoraj ciężarny michalik na wolce zbierał podpisy na czaskowskiego. Stał na ostatnich nogach na dniach będzie rodzic lgbt

 • Ann

  Czy w razie wygranej Trzaskowskiego (PO-KO) cały kraj będzie wyglądał jak ten nędzny Chorzów? Będzie to kosztować obywateli tak dużo jak wywóz śmieci w Chorzowie, czynsze, nic nie dające mieszkańcom udziały w Albie, stadion dla sportowego biznesu za nasze pieniądze?

 • MIeszkaniec Chorzowa

  Skoro UM Chorzów jest udziałowcem Alby, to w interesie miasta jest, by ludzie płacili za śmieci jak najwięcej, bo wtedy zysk jest większy.

  • MIeszkaniec Chorzowa
   2020-06-03 13:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Koniecbryloka

  Taaa Chorzówaki urząd jest nastawiony na grabienie z kasy za jakiś czas powiedzą że nie segregujemy śmieci i podwyżka!

 • wyborca

  Czyli mieszkańcy dla władzy to barany do strzyżenia. Patologiczny sposób rozumowania, za który podziękujemy PO (KO) przy urnie.

 • Do pracownika

  Jak się nie podoba to ALBA może zrezygnować! Zrobi się uczciwy przetarg tak jak to powinno wyglądać zgodnie z prawem! I znajdzie się firma która zrobi z mniejszą kasę tyle co wy!A może i dwa razy więcej! A co do dzwonów to gdzie to mają ludzie wrzucać jak one są wiecznie przepełnione! Taką macie częstotliwość wywozu śmieci za te podwyżki! !

 • Kora

  A ja płacę drugi raz dług w pgm sprzed 15 lat! Spłaciłam 5 lat temu przeszło 11 tyś a długu było tylko 5500 zł a po pięciu latach dostałam pismo że to było tylko na odsetki i zaś mam zapłacić przeszło 7 tyś! Tak szanują płacących podatki Chorzowian, niech płacą za tych którzy leżą pod opieką obłożeni flaszkami! Nawet prezydent się pod tym podpisał i jego zastępcy! Oszuści i tyle :-(

 • Pytam

  Nie miasto ma udziały a my podatnicy, za nasze pieniądze. Problem w tym, że Kotala i radni PO tak zarządzają tym majątkiem, że my mieszkańcy mamy za to jedne z najwyższych stawek za śmieci. Po co nam udziały w tej spółce?

 • Bugajska

  A co ze zmianami opłat za śmieci Chorzów jest najdroższy A pan prezydent obiecał że to przejściowe

 • obiecanki

  Już jeden z PO powiedział, że "obietnice wyborcze wiążą tylko tych co w nie wierzą" albo "dwa razy obiecać to jak dotrzymać słowa". O naiwności, to przecież KO (PO) więc czemu się dziwisz?

 • Mieszkaniec

  Na to nie ma co liczyć bo by musieli zrezygnować z alby a to nierealne bo miasto mo tam ponoć udziały a i tak już mieszkańców wy[...]i na kasie bo podwyżki były od kwietnia a wywóz odpadów normanie zaczynają od czerwca ciekawe kaj poszła ta kasa za te dwa miesiące ale Kotala dobrze wie że to już jego koniec to mo to kajs

 • Pracownik Alby

  Żadna inna firma nie robiła by tego co robi Alba za te pieniądze a podwyżki sa dla tego bo w zadnym miescie ludzie nie robią sobie z pojemnikow na selekcję wysypiska śmieci a nikt tego za ludz za darmo sprzątać nie będzie np gdzie przy tak zwanych dzwonach na szklo /papier/plastiki pisze ze mozna tam wyrzucać trawe, meble odpady komunalne a kolejna sprawa to ze ludzią nie chce sie wrzucić smieci do dzwonów zamiast potargać karton lub zgnieść butelkę lepiej pier... Pod dzwon przecież Alba przyjedzie i posprzątać ale to kosztuje wiec szukał bym problemu między ludzmi kary dla takich co sie im nie chce segregowac i to grube

 • ab

  Czy ktoś zmusza Albę do świadczenia usług?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.