Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Od czerwca odbiory odpadów wracają do normy

 • Dodano: 2020-06-02 06:15, aktualizacja: 2020-06-02 06:37

Od czerwca 2020 r. odbiory odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej oraz segregacji prowadzonej w systemie workowym z domów jednorodzinnych wracają do normy.

Odpady te będą ponownie odbierane z częstotliwością raz na dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramami obowiązującymi przed ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii. 

Jednocześnie informujemy, że od 1 czerwca 2020 r. w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych SORCIK, który obecnie znajduje się przy ul. Bytkowskiej 15 zostają wprowadzone limity przyjęć dla niektórych odpadów.


Limitom podlegają:

 • odpady wielkogabarytowe – mieszkańcy mogą dostarczyć do punktu 3 tony odpadów w ciągu jednego roku – limit dotyczy jednego gospodarstwa domowego (mieszkania),
 • odpady budowlane i rozbiórkowe – do punktu mieszkaniec może przywieźć maksymalnie 1 tonę odpadów w ciągu jednego miesiąca – limit dotyczy jednego gospodarstwa domowego (mieszkania).

Szczegóły: http://odpady.chorzow.eu/aktualnosci/148-uwaga-zmiany-przyjmowania-odpadow-w-punkcie-sorcik

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Jok

  Wczoraj ciężarny michalik na wolce zbierał podpisy na czaskowskiego. Stał na ostatnich nogach na dniach będzie rodzic lgbt

 • Ann

  Czy w razie wygranej Trzaskowskiego (PO-KO) cały kraj będzie wyglądał jak ten nędzny Chorzów? Będzie to kosztować obywateli tak dużo jak wywóz śmieci w Chorzowie, czynsze, nic nie dające mieszkańcom udziały w Albie, stadion dla sportowego biznesu za nasze pieniądze?

 • MIeszkaniec Chorzowa

  Skoro UM Chorzów jest udziałowcem Alby, to w interesie miasta jest, by ludzie płacili za śmieci jak najwięcej, bo wtedy zysk jest większy.

  • MIeszkaniec Chorzowa
   2020-06-03 13:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Koniecbryloka

  Taaa Chorzówaki urząd jest nastawiony na grabienie z kasy za jakiś czas powiedzą że nie segregujemy śmieci i podwyżka!

 • wyborca

  Czyli mieszkańcy dla władzy to barany do strzyżenia. Patologiczny sposób rozumowania, za który podziękujemy PO (KO) przy urnie.

 • Do pracownika

  Jak się nie podoba to ALBA może zrezygnować! Zrobi się uczciwy przetarg tak jak to powinno wyglądać zgodnie z prawem! I znajdzie się firma która zrobi z mniejszą kasę tyle co wy!A może i dwa razy więcej! A co do dzwonów to gdzie to mają ludzie wrzucać jak one są wiecznie przepełnione! Taką macie częstotliwość wywozu śmieci za te podwyżki! !

 • Kora

  A ja płacę drugi raz dług w pgm sprzed 15 lat! Spłaciłam 5 lat temu przeszło 11 tyś a długu było tylko 5500 zł a po pięciu latach dostałam pismo że to było tylko na odsetki i zaś mam zapłacić przeszło 7 tyś! Tak szanują płacących podatki Chorzowian, niech płacą za tych którzy leżą pod opieką obłożeni flaszkami! Nawet prezydent się pod tym podpisał i jego zastępcy! Oszuści i tyle :-(

 • Pytam

  Nie miasto ma udziały a my podatnicy, za nasze pieniądze. Problem w tym, że Kotala i radni PO tak zarządzają tym majątkiem, że my mieszkańcy mamy za to jedne z najwyższych stawek za śmieci. Po co nam udziały w tej spółce?

 • Bugajska

  A co ze zmianami opłat za śmieci Chorzów jest najdroższy A pan prezydent obiecał że to przejściowe

 • obiecanki

  Już jeden z PO powiedział, że "obietnice wyborcze wiążą tylko tych co w nie wierzą" albo "dwa razy obiecać to jak dotrzymać słowa". O naiwności, to przecież KO (PO) więc czemu się dziwisz?

 • Mieszkaniec

  Na to nie ma co liczyć bo by musieli zrezygnować z alby a to nierealne bo miasto mo tam ponoć udziały a i tak już mieszkańców wy[...]i na kasie bo podwyżki były od kwietnia a wywóz odpadów normanie zaczynają od czerwca ciekawe kaj poszła ta kasa za te dwa miesiące ale Kotala dobrze wie że to już jego koniec to mo to kajs

 • Pracownik Alby

  Żadna inna firma nie robiła by tego co robi Alba za te pieniądze a podwyżki sa dla tego bo w zadnym miescie ludzie nie robią sobie z pojemnikow na selekcję wysypiska śmieci a nikt tego za ludz za darmo sprzątać nie będzie np gdzie przy tak zwanych dzwonach na szklo /papier/plastiki pisze ze mozna tam wyrzucać trawe, meble odpady komunalne a kolejna sprawa to ze ludzią nie chce sie wrzucić smieci do dzwonów zamiast potargać karton lub zgnieść butelkę lepiej pier... Pod dzwon przecież Alba przyjedzie i posprzątać ale to kosztuje wiec szukał bym problemu między ludzmi kary dla takich co sie im nie chce segregowac i to grube

 • ab

  Czy ktoś zmusza Albę do świadczenia usług?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.