Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Odbiór odpadów w warunkach zagrożenia epidemią

 • Dodano: 2020-03-27 06:30, aktualizacja: 2020-03-27 06:43

W związku z ogólnoświatową sytuacją rozprzestrzeniającego się zagrożenia ze strony wirusa COVID-19 firma odbierająca odpady również boryka się z problemami kadrowymi (L4, opieka nad dziećmi, izolacja pracowników).

Informujemy Państwa o możliwości wystąpienia trudności z dotrzymaniem terminów odbioru odpadów.

Obecna sytuacja wymusza następujące zmiany zakresu świadczonych usług:

 1. Odbiór selekcji workowej z domów jednorodzinnych będzie się odbywał raz w miesiącu. Odbierane będą wszystkie kolory worków na raz, czyli: zielony, niebieski, żółty oraz brązowy. Nie będzie możliwości dodatkowego podjechania do nieruchomości, gdy jej właściciel zapomni wystawić worki we wskazanym terminie.
 2. Odbiór odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej będzie się odbywał raz na miesiąc.
 3. Pojemniki na odpady w zabudowie wielorodzinnej mogą być odbierane rzadziej, co oznacza, że terminy odbioru będą inne niż harmonogram zaznaczony na naklejce na pojemniku. Firma wywozowa dołoży jednak starań aby zachować ciągłość odbiorów. Ta zasada dotyczy zarówno odpadów zmieszanych, jak i segregowanych, zatem bardzo Państwa prosimy zgniatajcie kartony i butelki, żeby jak najbardziej ograniczyć miejsce, jakie te odpady zabierają w pojemniku.
 4. Czasowo będzie wstrzymany odbiór przeterminowanych lekarstw z aptek.

SORCIK jest dostępny dla mieszkańców bez zmian. Podczas oddawania odpadów wszystkich bezwzględnie obowiązują przyjęte w ostatnim czasie zasady higieny i zachowania odległości między osobami.

Ponadto zwracamy się do Państwa z prośbą o powstrzymanie się od masowego wystawiania odpadów wielkogabarytowych, których zapewne pozbywacie się Państwo w wyniku prowadzenia porządków domowych wykorzystując czas przestojów zakładów pracy. Informujemy, że firma wywozowa nie będzie w stanie w obecnej sytuacji odebrać nadmiernej ilości odpadów tego rodzaju.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość oraz o śledzenie informacji w mediach społecznościowych i na stronach internetowych Miasta, gdzie będą publikowane dalsze zmiany w tym zakresie.

Przedstawione zmiany obowiązują do odwołania.

Komentarze (26)    dodaj komentarz »

 • Krzysztof Polasek

  Podwyżka za śmieci o 100 procent pokazuje gdzie Kotala i jego ekipa mają mieszkańców, do tego przekręty z dzialkami na terenie parku nie wspominając o stadionie Ruchu. Myślę że pokażemy na wyborach co o tym sądzimy i gdzie ich też mamy

 • W.W.

  Podwyżka za śmieci jest bezpośrednim skutkiem ustawy "śmieciowej" wprowadzonej od nowego roku przez rząd PIS!

 • Adam z Chorzowa

  wobec ponad dwukrotnego podniesienia opłat za wywóz śmieci przy jednoczesnym dwukrotnym zmniejszeniu częstotliwości wywozu śmieci segregowanych, faktyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci jest czterokrotna. Trochę to dziwne, tym bardziej, że Chorzów ma na swoim terenie wysypisko śmieci, na które są zwożone śmieci z okolicznych miast. Z wysypiska śmierdzi a cuchnące toksyny zatruwają mieszkańców Chorzowa-Maciejkowic. Wstyd dla Miasta Chorzów i dla Alby Chorzów

 • Adam z Chorzowa

  wobec ponad dwukrotnego podniesienia opłat za wywóz śmieci przy jednoczesnym dwukrotnym zmniejszeniu częstotliwości wywozu śmieci segregowanych, faktyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci jest czterokrotna. Trochę to dziwne, tym bardziej, że Chorzów ma na swoim terenie wysypisko śmieci, na które są zwożone śmieci z okolicznych miast. Z wysypiska śmierdzi a cuchnące toksyny zatruwają mieszkańców Chorzowa-Maciejkowic. Wstyd dla Miasta Chorzów i dla Alby Chorzów

 • Becia

  Radni PO zafundowali nam same podwyżki. Wobec tego pytam czy PO i Kotala planują jakieś kolejne przelewy do Ruchu?

 • Robert

  Panie Prezydencie do działań zmierzających o obniżenie wysokości opłat za wywóz śmieci stosownie do czasu ograniczeń proponowanych przez Albę. To się mieszkańcom chyba należy jeżeli Pan dba o miasto i jej mieszkańców. To mieszkańcy utrzymują urząd - czas na pracę i pokazanie, że zasługuje Pan na bycie Naszym Prezydentem.

 • Dariusz

  A Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w ramach " walki z koronawirusem " i zapowiadającym się kryzysem podczas którego wiele osób może stracić pracę A zdecydowana większość gospodarstw domowych będzie miała obniżone dochody wprowadzila podwyżki czynszu . BRAWO dla osób decyzyjnych

 • Wojtaszek

  To się tam przyjma

 • Chorzów czeka

  Kotala daj sygnał odezwij się nie bój się jesteś przecież prezydentem

 • Widmo

  A ja proszę żeby nie wprowadzać podwyżek za śmieci! Ja płacę to ja stawiam warunki a nie odwrotnie. Dlaczego mieszkańcy zawsze muszą się dostosować do wszystkich decyzji i jeszcze za to słono płacić?! Nikt o nic się nas nie pyta i nie konsultuje tylko stawia przed faktem dokonanym.Sorry, są konsultacje co zrobić z jakimiś śmiesznymi pieniędzmi ale wydaje mi się że to też tylko na pokaz.

 • Chorzowianinka

  U nas w Chorzowie już na ziemię się rzuca bo tyle tego.

 • Wkurzona

  Opłata za śmieci, za wodę, za ścieki i stawka czynszowa poszla w górę w obliczu pandemii.Ludzie tracą pracę i miasto Chorzów nie robi z tym nic tylko podwyżki opłat.

 • Justyna

  W takiej sytuacji nie powinno być podwyżek, już ludzie i tak mają ciężko

 • Grzegorz

  Co z odbiorem zielonego na ogródkach dziśLkowych

 • Majka

  Powinieneś mieć kompostownik .

 • Jan

  27.03 podwyżka za śmieci

 • A. T

  Chorzów Batory taniej 26,90

 • KP

  L4 nie wydaje mi się aleja dziecko opiekę paru osób ma nie zauważyłem żeby pracownicy się izolowali sam jestem pracownikiem

 • Zdesperowana

  Znowu podstępem chcą nas wyrolować.Moze czas zmienić firmę Wonn Alba

 • Smiesznafirma

  Jestem pracownikiem tej śmiesznej firmy i to co piszą o brakach kadrowych i braniu L4 jest nieprawdą.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.