Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: "Odmrożenie" również na miejskich parkingach

 • Dodano: 2020-05-07 08:15, aktualizacja: 2020-05-07 06:55

Wraz z kolejnymi etapami „odmrażania” życia publicznego, od piątku 8 maja, wraca płatna strefa parkingowa w Chorzowie. Ma to na celu przede wszystkim usprawnić parkowanie w mieście i zapewnić miejsca parkingowe dla osób, które w centrum miasta chcą załatwić ważne sprawy.

Chorzów był jednym z niewielu miast, które zdecydowały się wyłączyć strefę płatnego parkowania w pierwszej fazie pandemii koronawirusa. Bezpłatne parkowanie spowodowało jednak niemal całkowite, nieustanne zapełnienie miejsc parkingowych. Ponowne uruchomienie strefy pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście.

Problemy pojawiły się chociażby na parkingach pod estakadą. Zwłaszcza od momentu, kiedy restrykcje związane z koronawirusem zaczęły być „luzowane”. Po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta dla mieszkańców, pojawiły się uwagi o braku miejsc dla osób, które chciały coś załatwić w Urzędzie, ale nie tylko. W centrum miasta znajduje się wiele instytucji lub firm, z których korzystają chorzowianie i osoby z innych miast.

Czynne od piątku parkomaty będą regularnie dezynfekowane. Warto jednak pamiętać o możliwości bezgotówkowej zapłaty za parking poprzez aplikację pango (https://www.pango.pl/) i skycash (https://www.skycash.com/parkowanie-przez-telefon/). Trwają też rozmowy na temat ewentualnego wyposażenia parkomatów w terminale kart płatniczych w przyszłości.

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • Logiczny

  Tragedia fryzjer zamknięty kultura zamknięta woow biblioteki otwarli... a może by tak ludzi do pracy pościć!!!!? Czy wy rządzący wiecznie musicie się kompromitować Albo zamykacie ten kraj aż wszyscy będą zdrowi albo otwieracie i przestaje cię ściemniać o powadze sytuacji bo to jest już śmieszne. Płacić trzeba a kto ku....a ma zarabiać.

 • Stenia

  Pierwsza kadencji Kotali bardzo dobra, druga przeciętna, natomiast obecna to jest koszmar...Niszczy tylko park śląski, stadionu ruchu nie będzie (a wcześniejsze pięniadze na projekty poszły w związku z tym błoto), opłaty za wywóz śmieci zdrożały... Mam dość Kotali i chorzowskiej Platformy

 • Ja

  Kotala peło wszystko jasne w d... e ma ludzi!

 • A k

  A ile dostaliście podwyżki za czynsz? Bo u mnie 10%, ino!

 • Izabela Weiser

  Mam rozumieć że czym więcej zachorowań tym ludzie mają do pracy jeździć komunikacją miejską, raczej o finanse chodzi niż o "załatwianie spraw" Ale UM ma swój parking dla pracowników więc czym się martwić

 • Chory Chorzów

  Czynsze też pan Kotala podniósł od 1 maja choć dotacje na termoizolacje z uni dostał .Ludzie już chyba zapomnieli co było za rządów PO w czasach 2007/2015!!! Precz z tą hołotą.

 • KOTALA

  Znowu kasować i kasować

 • Lolek

  Jakie ważne sprawy będą ludzie z autkiem załatwiać skoro do um nie można normalnie się dostać! Ciekawe kiedy maile przeczytają i wygenerują jakąś odpowiedź, tego też nie potrafią? Porażka i gańba mieć takich "pracowników"

 • Maggie

  Gdyby Pan umiał czytać lub próbował się dodzwonić to pewnie by się Pan dowiedział, że urzędnicy pracują tylko z powodu znanego wszystkim wirusa chwilowo trzeba umawiać się na konkretną godzinę i datę aby załatwić sprawę.

 • Mieszkaniec

  A kiedy Alba zacznie normalnie wywozić śmieci ceny żeście gnoje dzwigli a miasto zarasta recyklingiem chyba będzie trzeba wam tam przed urzędem albo przed domem Kotali wysypać pare ton śmieci to może wtedy się ockniecie nieroby jedne

 • Akcja za pożyczkę

  Ale za to radni PO pewnie przegłosują kolejne pieniądze podatników dla biznesu Ruchu.

 • Chorzowianka

  No właśnie, ceny dzwigli a hasioki polne,

 • Mieszkanie

  Widzę, że państwo nie są świadomi tego że alba zerwała umowę z Chorzowem bo musiała dokładać do interesu i został ogłoszony nowy przetarg i takie są tego skutki;) urząd miasta nie ma swojego parkingu dla pracowników, pracownicy korzystają z parkingu pod estakadą;)

 • Logiczny

  Jak tu normalnie być spokojnym. Jak PiS-owska cholota myśli że myśli... Co ma polityka korali do wirusa. Za chwilę te fanatyki powiedzą że opozycja tego wirusa wypuscila. Mam dla was poradę Rydzyk na swojej stronie sprzedaje krzyżyki na covid 19 kupcie sobie po takim zamknijcie się w domach i dajcie dorosłym i normalnym ludzia pracować i myśleć. Jak się skończy ten teatr to damy wam znać i wtedy możecie dalej szerzyć te wasze karłowate herezje

 • Pytam

  Miasto za pieniądze podatników ma podobno 30% udziałów w Albie. Jaką korzyść z tego mają mieszkańcy? Podwyżki?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.