Wiadomości z Chorzowa

Chorzów otrzyma 15 mln zł w ramach rządowego dofinansowania

  • Dodano: 2022-06-02 10:00

Dokładnie 4 mln 750 tys. zł na modernizację ul. Parkowej i 10 mln 200 tys. zł na rozbudowę Przedszkola nr 7 przy ul. Łagiewnickiej. Takie środki otrzyma Chorzów w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Modernizacja ul. Parkowej

– Pozyskaliśmy pieniądze na dwa z trzech projektów, które złożyliśmy – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa. – Otrzymaliśmy środki, prawie 5 mln zł, na modernizację ulicy Parkowej. To bardzo ważna droga, która łączy kilka dzielnic Chorzowa, a także jeden z dojazdów do Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego. Kostka brukowa zostanie wymieniona na nawierzchnię cichszą i bardziej komfortową dla kierowców – dodaje Marcin Michalik.

Rozbudowa Przedszkola nr 7

Drugą dotację w wysokości ponad 10 mln zł, miasto otrzymało na rozbudowę Przedszkola nr 7 przy ul. Łagiewnickiej. Po jej zakończeniu obiekt zostanie dostosowany do funkcjonowania 9 oddziałów.

–  To część miasta, gdzie jest duża liczba dzieci oraz spore tereny, które w przyszłości doskonale nadadzą się pod budownictwo mieszkaniowe. Mam na myśli szczególnie te przy ul. Łagiewnickiej. Dotacja jest spora i w zasadzie mowa tu o budowie drugiego budynku przy już istniejącym – zaznaczył Marcin Michalik.

Każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. Przekazane fundusze samorządy przeznaczą na budowę lub modernizację żłobków, przedszkoli, szkół, dróg, ścieżek rowerowych czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Richard

    He. He. Przy Łagiewnickiej to są prywatne tereny glacok. Tu sobie możesz łysinę wyglancować. Nigdy wam tego niesprzedam

  • Wanda

    Ciekawe gdzie sobie rościcie tereny przy Łagiewnickiej. To teren prywatny. Ma swoich właścicieli i wpisy w księgi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również