Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Policjanci nie dopuścili do nielegalnych walk nieletnich

  • Dodano: 2022-04-26 14:45, aktualizacja: 2022-04-27 09:29

Kryminalni z chorzowskiej komendy w ostatniej chwili nie dopuścili, aby odbyła się nielegalna „Gala” MMA z udziałem nieletnich. Mundurowi ustalili i namierzyli miejsce pobytu organizatorów. Mężczyźni zostali już przesłuchani, a za zorganizowanie nielegalnych walk odpowiedzą teraz przed sądem. Nieletnimi uczestnikami również zajmie się sąd, w ich przypadku - rodzinny.

Policjanci zapobiegli nielegalnym walkom nieletnich

W miniony piątek kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w weekend na terenie miasta miała odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich. Choć informacja wydawała się wręcz niewiarygodna, policjanci postanowili jednak ją sprawdzić. Jak się szybko okazało, informacja była prawdziwa.

Przeglądając portale społecznościowe, mundurowi natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Choć początkowo wszystko wyglądało jedynie na żart, kolejne ustalenia niestety to potwierdziły. Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej „sukcesie”, dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować „profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów MMA. Na jednym z portali społecznościowych utworzyli jej oficjalny profil, gdzie zamieszczali bieżące informacje.

Na szczęście, dzięki zdecydowanej reakcji chorzowskich policjantów, którzy w ostatniej chwili udaremnili nielegalne walki, nie doszło do żadnej tragedii. Nie uchroni to jednak zarówno organizatorów, jak i uczestników przed odpowiedzialnością. Dorosłym organizatorom grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Gorączka Mózgu

    Patrząc na stawki biletów, to mam wrażenie że te walki organizował 12 latek za szkołą pod garażami. Te jełopy jakby byli dilerami to pewnie by na pejszbuku wystawili cennik ze zdjęciami towaru. A ja myślałem że tylko 17/18 latki z mojego osiedla to tępe przygłupy...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również