Wiadomości z Chorzowa

Chorzów pomaga mieszkańcom Rwandy

  • Dodano: 2020-02-08 17:30

Za dwa tygodnie w Chorzowie odbędzie się kolejny Bal Prezydenta, podczas którego przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla szpitala dziecięcego w Rwandzie. To kolejny przykład pomocy Chorzowa dla mieszkańców tego afrykańskiego kraju. 

Pieniądze z aukcji charytatywnej trafią do szpitala dziecięcego w Rwandzie

Chorzowski Bal Prezydenta to nie tylko dobra zabawa, ale również okazji by podzielić się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Podczas zeszłorocznego balu na charytatywnej aukcji zebrano ponad 80 tys. złotych, które przekazano na rzecz świetlicy terapeutycznej dla dzieci oraz dzienny dom pobytu dla bezdomnych. W tym roku pieniądze zebrane podczas licytacji Fundacja Afriquia przeznaczy na zakup stołu operacyjnego dla szpitala dziecięcego w Rilimie w Rwandzie, a Fundacja Spectrum Liberi przeznaczy środki na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz bieżące utrzymanie ośrodka. 

Chorzowski szpital współpracuje z lekarzami z Afryki

Charytatywna aukcja na Balu Prezydenta to kolejny przykład pomocy Chorzowa dla mieszkańców Rwandy. W lutym ubiegłego roku podpisano porozumienie pomiędzy Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie a Szpitalem Uniwersyteckim w Kigali. Dzięki temu już dwa miesiące później pierwszy lekarz z Rwandy przyjechał na szkolenie do Chorzowa. Był nim Jean Claude Byiringiro, który asystował m.in. w operacjach wszczepienia endoprotezy i atroskopii stawu biodrowego.

- W Chorzowie zdobywam przede wszystkim doświadczenie w wykonywaniu planowanych zabiegów, w Kigali najwięcej operacji ma nagły charakter – mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

Lekarze z Chorzowa gościli także w Rwandzie, gdzie szkolili tamtejszych specjalistów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również