Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Schola Cantorum Minorum Chosoviensis świętuje jubileusz 25-lecia!

  • Dodano: 2021-10-21 10:30

Śpiewali dla papieża Franciszka, występowali zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artyści ze Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis celebrują jubileusz 25-lecia działalności.

Świętowanie rozpocznie się 24 października!

Historia Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis rozpoczęła się 27 października 1996 roku, kiedy powstała dzięki inicjatywie Sławomira Witkowskiego, kantorowi parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Debiut miał miejsce w kościele św. Barbary w Chorzowie, z którym związana jest do dziś.

Początkowo chór liczył trzech śpiewaków, ale wraz z mijającymi latami, artystów przybywało i dziś jest ich już 20. Do tej pory Schola wydała 8 płyt autorskich lub z udziałem innych wykonawców. To jednak nie wszystko, bowiem na koncie ma także wiele nagrań internetowych.

- Głównym obszarem zainteresowania i aktywności artystycznej zespołu jest śpiew chorału gregoriańskiego. Ponadto zespół wykonuje repertuar wczesnej polifonii wokalnej oraz pieśni tradycyjne. Podstawowym celem, jaki stawia sobie schola, jest śpiew podczas liturgii – czytamy na stronie internetowej liturgia.dominikanie.pl


Co znalazło się w programie jubileuszu?

24 października o godzinie 19.00 w parafii rzymskokatolickiej św. Jadwigi w Chorzowie oprawiona zostanie msza jubileuszowa. Z Kolei 6 listopada o godzinie 19.00 w kościele św. Barbary przy ul. 3 Maja 18 w Chorzowie zaplanowano koncert jubileuszowy, a 10 listopada, także o godzinie 19.00, zaplanowano średniowieczny dramat liturgiczny Ludus Danielis, który zostanie zaprezentowany w kościele św. Józefa w Chorzowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również