Wiadomości z Chorzowa

31 października sklepy sieci Biedronka będą zamknięte. Zakupy lepiej zrobić wcześniej

 • Dodano: 2021-10-23 10:45

31 października nie zrobimy zakupów w Biedronce. Sieć chce umożliwić pracownikom przygotowanie się do dnia Wszystkich Świętych. Czy tym tropem pójdą też pozostałe markety?

31 października sklepy Biedronki będą nieczynne

W tym roku Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek. Biedronka zapowiedziała już, że niedziela poprzedzająca święto będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników sieci. W ten sposób chce umożliwić im przygotowanie się do tego szczególnego święta.

- Wiele osób, by odwiedzić groby najbliższych, podróżuje po kraju już w dniach poprzedzających 1 listopada. W tym roku to poniedziałek, więc wzmożonego ruchu można spodziewać się już od piątku 29 października. Wśród podróżujących na groby bliskich są również tysiące pracowników handlu. Biedronka właśnie z myślą o swoich pracownikach nie otworzy w niedzielę 31 października sklepów, które zgodnie z przepisami pracują w niedziele niehandlowe posiadając status placówki pocztowej – podkreśla Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w sieci Biedronka.

Podsumowując, 31 października wszystkie sklepy Biedronka będą zamknięte. Z kolei w sobotę 30 października ponad 2200 placówek sieci będzie czynnych do godziny 23:00 lub dłużej. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdują przy drzwiach wejściowych poszczególnych sklepów. 

Wszystkie sklepy sieci Biedronka po dniu Wszystkich Świętych zostaną ponownie otwarte we wtorek 2 listopada.
Czy na podobne rozwiązanie zdecydują się inne sieci handlowe? Twego jeszcze nie wiadomo.

Od lutego 2022 r. zakaz handlu zostanie uszczelniony

Przypomnijmy, że od niedawna sieć Biedronka wykorzystując furtkę prawną, działa także w niedziele niehandlowe. Jest to możliwe, bowiem prowadzi też placówkę pocztową. Sytuacja zmieni się w przyszłym roku. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta, która uszczelni zakaz.

Od 1 lutego 2022 roku w niedziele niehandlowe i święta będą mogły funkcjonować jedynie te sklepy, które oferują usługi pocztowe, a przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. przychodów danej placówki. To dyskwalifikuje nie tylko Biedronkę, ale i inne markety.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Artur

  Widac ze jest taka potrzeba skoro sklepy otwieraja sie w niedziele, bo gdyby klienci nie przychodzili to nie byłoby tematu, na szczescie mamy rzad ktory lepiej niz my wie co dla nas dobre i potrzebne. Przeciez powinni kierowac sie glosem ogolu, skoro uwazaja ze mamy demokracje

 • Es

  Setki chorzowskich meneli tego nie przeżyje. Jak pić panie premierze!?

 • Ręce opadają

  Skąd wiesz ? Korzystasz pewnie pierwszy

 • :)

  Żabka nos uratuje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również