Wiadomości z Chorzowa

Antoni Piechniczek doktorem honoris causa katowickiego AWFu

 • Dodano: 2021-10-21 09:00

Chorzowianin Antoni Piechniczek, legendarny piłkarz i trener, został Doctorem Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach!

Były wiceprezes PZPN z tytułem Doctora Honoris Causa

Przypomnijmy, że Antoni Piechniczek urodził się 3 maja 1942 roku w Chorzowie. To utytułowany polski piłkarz, trener piłkarski, a także szkoleniowiec reprezentacji Polski. Swoją późniejszą karierę związał z polityką. Pełnił m.in. mandat senatora VII kadencji, a od 2008 do 2012 roku był wiceprezesem zarządu PZPN.

Zobaczcie nagranie z uroczystości nadania tytułu Doctora Honoris Causa Antoniemu Piechniczkowi!

Swoją przygodę z piłką nożna zaczynał jednak w Zrywie Chorzów, później grał w Naprzodzie Lipiny (1960–1961), a następnie w Legii Warszawa (1961–1965), Ruchu Chorzów (1965–1972) i francuskim Chateauroux (1972–1973). Rok 1964 przyniósł olbrzymi sukces, bowiem wraz z Legią zdobył Puchar Polski. Z kolei w 1968 wywalczył Mistrzostwo Polski z Ruchem.

W 2019 roku Antoni Piechniczek został honorowym obywatelem Chorzowa - Rada Miasta była w tej sprawie jednomyślna.

We wtorek, 19 października, w auli Akademii Wychowania Fizycznego miała miejsce uroczystość nadania tytułu Doctora Honoris Causa Antoniemu Piechniczkowi. 

W uroczystości wzięli udział także byli piłkarze trenera, w tym m.in. Grzegorz Lato, Stefan Majewski, Józef Młynarczyk oraz Dariusz Dziekanowski, a także piłkarze kolejnych pokolenia, w tym Jerzy Dudek. Nie zabrakło też wybitnych dziennikarzy sportowych jak m. in. Dariusz Szpakowski,  Stefan Szczepłek i Paweł Czado.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Mieszkanka z Wielkich Hajduk

  To jest nasz synek z Hajduk należy mu się ten tytuł, szkoda że dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam serdecznie wielkiego trenera

  • Mieszkanka z Wielkich Hajduk
   2021-10-21 09:43
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również