Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów segreguje elektrośmieci

  • Dodano: 2018-12-24 08:15, aktualizacja: 2018-12-24 07:25

70 kilogramów baterii, 50 kilogramów telefonów i kalkulatorów i 20 kilogramów płyt CD. Tyle elektroodpadów w ciągu roku chorzowianie wyrzucili do specjalnego pojemnika przy Centrum Przesiadkowym.

To dobry przykład na to, że mieszkańcy coraz bardziej troszczą się o środowisko i jeszcze uważniej segregują odpady. Zbiórka elektroodpadów zdała egzamin, dlatego uruchamiamy kolejne punkty w pozostałych częściach miasta - tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Miasta.

W sumie w Chorzowie stanie 5 nowych pojemników na elektroodpady. Jeden w Chorzowie Starym, kolejny w Chorzowie II, a 3 trafią do Chorzowa Batorego. O ich lokalizacjach zdecydowali sami mieszkańcy, zgłaszając swoje propozycje do Wydziału Usług Komunalnych.

Pojemniki są estetyczne, a przy tym pozwalają na bezpieczne i profesjonalne składowanie elektroodpadów. Warto pamiętać, że wiele urządzeń elektronicznych zawiera niebezpieczne substancje, dlatego zużyty sprzęt nie powinien trafiać do zwykłych koszy na śmieci. Do specjalnych kontenerów można wrzucać m.in.: zużyte baterie, drobne akumulatory, przepalone żarówki energooszczędne i żarówki zwykłe, stare telefony komórkowe, kalkulatory, ładowarki, płyty CD, zużyte tonery i kartridże.

Lokalizacja: Chorzów Stary: przy ul. Głównej, Chorzów II: na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Krakusa, naprzeciwko sklepu „Biedronka”, Chorzów Batory: przy ul. Brzozowej (na wysokości boiska), przy ul. Gagarina 33-35, na terenie pętli autobusowej przy ul. Odrodzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.