Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Śląskie Dni Fantastyki już 23 marca!

  • Dodano: 2019-03-14 20:45

W przedostatni weekend marca do Liceum im. Batorego w Chorzowie zawitają Śląskie Dni Fantastyki. To gratka dla fanów fantasy, konkursów cosplay, malowania figurek i nie tylko. 

Mottem tegorocznej edycji festiwalu są Strażnicy Pradawnych Żywiołów. Jak poprzednim roku, goście będą mieli okazję świetnie bawić się w grze konwencyjnej, posłuchać interesujących prelekcjach, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach z autorami, turnieju planszówek, sesjach RPG i LARP-ach. 

Zeszłoroczni kosmiczni piraci w tym roku mają okazję zostać nieustraszonymi łowcami smoków - zaprasza Śląski Klub Fantastyki, organizatorzy wydarzenia.

W trakcie Śląskich Dni Fantastyki będą miały miejsce warsztaty gry MADŻONG. To rozgrywka dla 4 graczy, podobna do remika, łączy strategię ze szczęściem. Nie gra się w nią kartami, a na „kamieniach”. Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Grzybowskiego z Górnośląskiego Związku Madżonga. 

Śląskie Dni Fantastyki Chorzów: Konkurs cosplay po raz pierwszy

Po raz pierwszy podczas Śląskich Dni Fantastyki odbędzie się konkurs cosplay. Niezwykle popularne w środowisku fanów fantastyki wcielanie się w postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów z pewnością przyciągnie tłumy. Zgłoszenia uczestników przedłużono do 18 marca!

Zgłoszenie do konkursu należy na adres e-mail sdf.konkurs.cosplay@gmail.com i z następującymi informacjami: imię i nazwisko uczestnika oraz ewentualny pseudonim, numer telefonu, imię postaci oraz nazwę serii, z której ona pochodzi i ważne informacje odnośnie występu (szczegóły występu, ewentualne pomoce, krótki opis, informacje zdrowotne w razie potrzeby).

Śląskie Dni Fantastyki Chorzów: kiedy?

Śląskie Dni Fantastyki odbędą się 23 i 24 marca w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego przy ul. Farnej 7 w Chorzowie. Organizatorem wydarzenia jest Śląski Klub Fantastyki. Szczegółowe informacje i program imprezy dostępne są na stronie internetowej imprezy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.