Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: W sobotę Potańcówka Swingowa w Parku Śląskim

  • Dodano: 2023-06-29 13:00

W najbliższą sobotę, 1 lipca, Taneczny Krąg w Parku Śląskim zamieni się w największy plenerowy parkiet. Odbędzie się tam swingowa potańcówka.

Wielki taneczny parkiet w Parku Śląskim

- Już w najbliższą sobotę tanecznym krokiem przenosimy się o 100 lat wstecz do czasów Złotej Ery Swingu. Stroje nawiązujące do lat '20, '30, '40, a nawet '50, mile widziane! – zapraszają przedstawiciele Parku Śląskiego.

Sobotnią potańcówką zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych spotkań z tańcami swingowymi. Wydarzenie organizuje Park Śląski oraz Swing City Katowice. 

- W czasie trzech letnich wieczorów rozswingujemy Taneczne Kręgi najlepszymi utworami lat rodem ze Złotej Ery Swingu. Zagramy i oczywiście zatańczymy. Każdą naszą imprezę rozpoczniemy krótką lekcją tańców swingowych, która wprowadzi nas w klimat wieczoru. O muzyczną stronę zadbają swingowi DJ, a na parkiecie nie zabraknie pokazów i animacji. O taneczną stronę przedsięwzięcia zadba Swing City Katowice, jedyna szkoła w regionie specjalizująca się w tańcach Złotej Ery Swingu – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Pierwsza potańcówka odbędzie się 1 lipca o godz. 18.00. Plenerowy parkiet to Duży Krąg Taneczny, znajdujący się nieopodal Dużego Stawu, przy Alei Klonowej w Parku Śląskim.

- Zaczniemy krótką lekcją Charlestona, a po niej rozpoczniemy imprezę. Stylizacje retro mile widziane, chociaż nie wymagane. Wstęp oczywiście wolny – podkreślają organizatorzy.

Kolejna potańcówka odbędzie się 22 lipca, a trzecia – 2 września. Wrześniowa impreza zostanie połączona z rodzinnym piknikiem, który zwieńczy wieczorny koncert i potańcówka.
 


Źródło: Swing City Katowice i Park Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również