Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Zamiast komisariatu policji konnej będą mieszkania?

 • Dodano: 2021-01-18 07:45, aktualizacja: 2021-01-17 19:36

Na terenie, na którym dawniej znajdował się Komisariat Policji Konnej w Chorzowie pojawi się nowa inwestycja. Co to będzie?Przypomnijmy, że Zespół Policji Konnej w Chorzowie utworzono wiosną 2001 roku, a posterunek ulokowano  tuż obok Parku Śląskiego, przy przy ul. Siemianowickiej 103. Z kolei w lutym 2020 roku po niemal dwóch dekadach obecności w Chorzowie zlikwidowano policję konną. Decyzję w tej sprawie podjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. W efekcie chorzowski Zespół Policji Konnej zmienił siedzibę, przenosząc się do Częstochowy.

Co z terenem, na którym znajdował się posterunek policji konnej? Jest to atrakcyjny obszar i smakowity kąsek dla inwestorów. Powierzchnia działki wynosi około 1,94 h. Pewne ograniczenia narzuca jednak plan zagospodarowania przestrzennego, w którym jest on oznaczony jako teren usług publicznych. 

Obszar objęty uchwałą zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Chorzowa, w rejonie ul. Siemianowickiej 103. W obowiązującym miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest jako tereny usług publicznych - 60UP1 – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Podczas sesji Rady Miasta, która miała miejsce 17 grudnia 2020 roku, radni pochylili się nad uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Chorzów dla części obszaru gminy Chorzów położonego w rejonie ul. Siemianowickiej 103. Czemu? Aby móc realizować inwestycje związane z budową domów, konieczna jest zmiana wspomnianego planu.

Z uwagi na przeniesienie komisariatu istnieje konieczność zmiany przeznaczenia nieruchomości w planie tak aby umożliwić jej racjonalne zagospodarowanie w odniesieniu do nieruchomości sąsiednich. Celem sporządzenia planu jest wprowadzenie możliwości lokalizacji zabudowy mieszkaniowej kontynuującej funkcje terenów przyległych – zaznaczono w uzasadnieniu chwały.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • SK

  Nowe mieszkania super

 • Jupi

  Ale że w stajni mieszkać?

 • Misiek

  Tylko co się dzieje potem z tą kasą?

 • butelkozbieracz

  No to bedzie walka pomiedzy dewoleporami o ten wysmienity KASEK ziemi.Kto da wieksza lapowe ten wygrywa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.