Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Zamiast starej żyrafiarni w ZOO będzie las deszczowy

  • Dodano: 2021-10-27 09:45, aktualizacja: 2021-10-27 12:15

Las deszczowy w sercu województwa śląskiego? Tak, to możliwe. To kolejna inwestycja, która ma zostać zrealizowana przez Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie.

Umowa podpisana, niebawem ruszą prace budowlane

We wtorek, 26 października, w gmachu Sejmu Śląskiego podpisano umowę na realizację nowej inwestycji w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Dzięki niej niebawem w budynku dawnej żyrafiarni powstanie las deszczowy Ameryki Południowej.

Żyrafy i nosorożce niedawno zmieniły lokum. Przeniesiono je do nowych obiektów, a stare budynki są nieużywane. Władze chorzowskiego ZOO zdecydowały, że gmach pochodzący z lat 70. ubiegłego wieku musi przejść gruntowną modernizację i przebudowę. Dzięki temu zostanie dostosowany do współczesnych wymogów hodowlanych. powstanie tam nowa ekspozycja fauny i flory lasów deszczowych Ameryki Południowej.

- W budynku obserwować będzie można m.in. leniwce, mrówkojady czy wydry amerykańskie (ariranie). Będzie to największy obiekt na terenie zoo. Zwiedzanie ekspozycji będzie możliwe przez cały rok, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – informują przedstawiciele chorzowskiego ZOO.

Szacuje się, że inwestycja pochłonie 17 393 369,26 zł, a wykonawcą przedsięwzięcia będzie PrzedsiębiorstwoMAXIMUS – ZBH Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Prace niebawem ruszą, a ich finał nastąpi w ciągu 425 dni od daty przekazania placu budowy.

Inwestycja stanowi część zadania pn. „Modernizacja Śląskiego Ogrodu Zoologicznego” realizowanego w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również