Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Zarejestruj pojazd na rynku

  • Dodano: 2019-10-08 08:30, aktualizacja: 2019-10-08 08:35

Rejestracja nowych pojazdów to najczęstsza sprawa, z jaką mieszkańcy przychodzą do Urzędu Miasta.

Od lipca wszystkie związane z tym formalności można załatwić poza budynkiem ratusza, w Pawilonie C na nowym rynku.

Na początku 2019 roku w mieście było zarejestrowanych ponad 62 tysiące pojazdów, a do czerwca przybyło ich już ponad 3,6 tys. Na wykonanie wszystkich czynności związanych z procesem legalizacji nowego pojazdu urzędnik potrzebuje około 30 minut, stąd decyzja o utworzeniu dodatkowego punktu, którego godziny pracy są wydłużone w stosunku do czasu pracy Urzędu Miasta. Wszystkie inne sprawy, którymi zajmuje się Referat Komunikacji (np.: odbiór dokumentów, przerejestrowania, zmiany właścicieli, zgłoszenia sprzedaży, rejestracja instalacji gazowej), nadal załatwia się w ratuszu.

Przed Pawilonem C znajduje się komputer z dostępem do Biuletynu Informacji Publicznej. W nowym biurze są czynne dwa stanowiska obsługujące mieszkańców, docelowo będzie jeszcze jedno. Lokal jest klimatyzowany i wyposażony w fotele.

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Zachęcam wszystkich którzy chcą zarejestrować pojazd, aby robili to w nowym punkcie rejestracji, w komfortowych warunkach i przy krótkim czasie oczekiwania – informuje Krzysztof Karaś, Sekretarz Miasta.

Nowy punkt rejestracji pojazdów otwarty jest od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartek od 8.00 do 17.00 i w piątek od 8.30 do 13.00. W pawilonie płatności dokonać można jedynie kartą. Dodatkowo będzie tam możliwy odbiór nowych tablic rejestracyjnych po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu takiej potrzeby w Referacie Komunikacji UM.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.