Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Znamy datę otwarcia wodnego placu zabaw w Parku Śląskim

  • Dodano: 2023-06-10 12:00

Otwarcie wodnego placu zabaw w Parku Śląskim zaplanowano na sobotę 10 czerwca. Czy pomimo kiepskiej aury znajdą się miłośnicy zabawy?

Wodny plac zabaw w Parku Śląskim

Wodny plac zabaw będzie czynny codziennie od 9:00 do 19:00. Jak zaznaczają przedstawiciele Parku Śląskiego,  warunkiem dotrzymania tych godzin otwarcia jest dobra pogoda, która sprzyja zabawom na świeżym powietrzu i w wodzie.

- Wodny plac zabaw to idealne miejsce, w którym dzieciaki mogą cieszyć się wspaniałą zabawą i ochłodą w ciepłe dni. Wśród atrakcji są m.in. tryskające fontanny i gejzery. Całość ozdobiona jest w bajkowym klimacie – przekonują przedstawiciele Parku Śląskiego.

Jak dodają, teren jest bezpieczny, ogrodzony i objęty monitoringiem. Dodatkowo dla wygody odwiedzających, dostępne są przebieralnie oraz toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych

Parkowa atrakcja zlokalizowana jest tutaj: https://bit.ly/wodny-plac-zabaw. Znajduje się w zachodniej części parku, tuż za Ogrodem Społeczności Parkowej.

Przypomnijmy, że powierzchnia otwartego w ubiegłym roku placu wodnego wynosi około 200 kw. Na terenie atrakcji znajduje się 9 atrakcji wodnych m.in.: tryskające fontanny, gejzery. Do dyspozycji są toalety także dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe. Koszt budowy obiektu wyniósł 1,5 mln zł. To kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Zrealizowano ją w formule "projektuj i buduj", a wykonawcą była spółka GIJO KAPSA.


Źródło: Park Śląski, Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również