Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianin na skuterze, pod wpływem narkotyków uciekał przed policją po chodniku

  • Dodano: 2019-03-26 09:00

Policjanci z chorzowskiej drogówki po pościgu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Chorzowa, który nie zatrzymał się do kontroli.

Jak się okazało mężczyzna miał co najmniej kilka powodów aby uciekać.

Kierowca skutera był pod wpływem narkotyków

Badanie wykazało, że wsiadł na swojego jednoślada będąc pod wpływem narkotyków, a to był dopiero początek jego problemów.

W minioną niedzielę mundurowi z chorzowskiej drogówki w trakcie patrolu ul 3-go maja zauważyli kierującego motorowerem, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast podjęli próbę jego zatrzymania, ten jednak zignorował mundurowych i zaczął uciekać. 34-latek nie dość, że łamał kolejne przepisy to w pewnym momencie wjechał na chodnik, gdzie nie zaważając uwagi na pieszych, kontynuował  ucieczkę. Gdy mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę ten porzucił swój motorower i kontynuował ucieczkę pieszo, jednakże już po chwili z kajdankami na rękach prowadzony był do radiowozu. Szybko okazało się, że uciekinier miał co najmniej kilka powodów aby nie dać się złapać. Skuter nie miał ważnych badań technicznych oraz polisy OC, a kierujący nim mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Kierowca uciekający przed stróżami prawa musi liczyć się teraz z karą nawet do 5 lat więzienia, oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów nawet przez 15 lat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.