Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianka oszukana przy wynajmie apartamentu na urlop. Policjanci ostrzegają

  • Dodano: 2019-07-15 08:15, aktualizacja: 2019-07-15 09:12

Pamiętaj, oszuści nie mają urlopu, a wręcz przeciwnie dla nich wakacje to okres wytężonej "pracy".

Przekonała się o tym mieszkanka Chorzowa, która na jednym z portali internetowych znalazła atrakcyjny apartament nad morzem.

Niestety gdy tylko wpłaciła kaucję, kontakt z nieuczciwym "właścicielem" się urwał.

Przypominamy!

Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Do chorzowskiej komendy zgłosiła się mieszkanka naszego miasta, która została oszukana. Kobieta na jednym z portali internetowych znalazła atrakcyjna ofertę wynajmu apartamentu w jednym z nadmorskich kurortów. Gdy skontaktowała się z "wynajmującym", nic nie wskazywało na to, że ta oferta jest fikcyjna. Przekonała się niestety o tym dopiero gdy wpłaciła zaliczkę i nie mogła nawiązać kontaktu z "wynajmującym". Niestety dopiero wówczas zaczęła sprawdzać ofertę i jak się okazało taki apartament wogóle nie istnieje. 

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi

 Przestrzegamy również przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

Pamiętajmy, że jeżeli nocleg kosztuje wyjątkowo mało, mieszkanie jest blisko morza i w pełni wyposażone, to trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować. Większe kwatery i pensjonaty są z reguły wpisywane do rejestru w danym Urzędzie Miasta. Można tam zadzwonić i zapytać, czy taki pensjonat lub kwatera rzeczywiście istnieje. Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto policjanci radzą aby zweryfikować właściciela obiektu. Aby nie zostać oszukanym powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • cena za wynajem - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu powinna nam dać do myślenia,

  • brak strony internetowej obiektu - oszuści nie podają zazwyczaj strony internetowej, gdzie można byłoby znaleźć więcej konkretnych informacji o obiekcie,

  • maile na bezpłatnej poczcie -kontaktowy adres e-mail jest zakładany na bezpłatnym serwerze pocztowym,

  • brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko i wyłącznie numer telefonu komórkowego,

  • atrakcyjna lokalizacja, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem,

  • czytaj komentarze - przed wybraniem kwatery warto też sprawdzić internetowe komentarze.


Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię e-maili. To wszystko może pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.