Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianka wyróżniona podczas finału 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

  • Dodano: 2022-03-29 07:00, aktualizacja: 2022-03-28 14:05

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, Martyna Guzy, została doceniona przez jury podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Podczas gali licealistka zgarnęła także kilka dodatkowych nagród.

Talent prosto z Chorzowa

Martyna Guzy, na co dzień licealistka z III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie, z hukiem rozpoczyna swoją poważną, wokalną karierę. Jej talent doceniono podczas 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, odbywającego się w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Jury zachwycił minimalizm i wrażliwość wykonania piosenki „Idzie Niedźwiedź” zespołu Saturi i właśnie za interpretację tego utworu została wyróżniona. Tego wieczoru Martyna zaśpiewała także piosenkę „ Uśmiechnij się, Polsko”, do której słowa napisała Agnieszka Osiecka. Na wyróżnieniu ze strony jury PPA jednak się nie skończyło.

Obsypana nagrodami

Dodatkowo kunszt młodej wokalistki postanowili docenić także dziennikarze radia RAM, którzy wręczyli chorzowiance nagrodę specjalną im. Moniki Jaworskiej – statuetkę w kształcie pantofla na wysokim obcasie. W ramach nagrody Martyna będzie mogła brać udział w wybranych programach i podcastach Radia RAM. To nie koniec wyróżnień – licealistka otrzymała także Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W jej skład wchodzi 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań, w tym nagranie, miks i mastering. 

Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również