Wiadomości z Chorzowa

Mecz Polska-Szwecja. Jak dojechać na Stadion Śląski?

 • Dodano: 2022-03-28 14:00

Już jutro reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w finale barażu o udział w mistrzostwach świata w Katarze. Biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją! Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące meczu.

Finał Baraży Mistrzostw Świata 2022 na Stadionie Śląskim

We wtorek 29 marca o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej reprezentacji Polski i Szwecji. Piłkarze zagrają w finale barażu o udział w mistrzostwach świata w Katarze. W związku z dużą imprezą w Katowicach ostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Sprawdź, jak dojechać na Stadion Śląski oraz jak kupić bilet parkingowy.

Zmiany w organizacji ruchu

W najbliższy wtorek 29 marca wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia. Zmiany będą obowiązywać od godziny 16:00.

Jadąc od centrum Katowic do Chorzowa, na wysokości osiedla Tysiąclecia obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo i zakaz zawracania. Jadąc od Chorzowa w kierunku centrum Katowic, na wysokości osiedla Tysiąclecia obowiązywać będzie zakaz skrętu w prawo. Oznacza to zakaz wjazdu na teren os. Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej. Wjazd na os. Tysiąclecia będzie możliwy od DTŚ.

– Wprowadzenie zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej to rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodatkowo w dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.  W sytuacjach tego wymagających, na skrzyżowaniach wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów.

Bilety parkingowe

Dla kibiców, którzy zamierzają przyjechać do Chorzowa własnym środkiem transportu przygotowano specjalne bilety parkingowe. Do wyboru jest siedem stref parkingowych, które różnią się odległością od stadionu, ilością miejsc parkingowych oraz ceną.

Osoby, które zakupiły strefy parkingowe Złota I, Złota II lub Wesołe Miasteczko dodatkowo dostaną bilet na Kolejkę Liniową Elka. Kolejka umożliwia dojazd pod sam stadion. Co ważne, Elka nie będzie tego dnia dostępna dla gości Parku.

Bilety parkingowe można kupić na stronie Parku Śląskiego TUTAJ.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W związku z meczem na Stadionie Śląskim Metropolia ZTM wprowadziła zmiany w funkcjonowaniu autobusów i tramwajów, aby ułatwić kibicom dojazd na imprezę i powrót.

Linie tramwajowe:

 • Linia 0: uruchomione dodatkowych kursów taborem o zwiększonej pojemności na trasie Katowice Plac Wolności-Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia; przed wydarzeniem linia będzie kursowała z częstotliwością co 5 min zaś po jego zakończeniu co 4-5 min,
 • Linie 6, 9, 19:  uruchomione dodatkowych kursów taborem o zwiększonej pojemności,
 • Linie 11, 49: korekta rozkładu jazdy.

Po zakończonym wydarzeniu tramwaje z rejonu Stadionu Śląskiego będą odjeżdżały co ok. 2 min, a do obsługi wszystkich kursów skierowane zostaną najpojemniejsze składy.

Linie autobusowe:

 • dla linii M3, 830, 840, 840N wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy zakładające:
  • uruchomienie dodatkowych kursów w godzinach wieczorno-nocnych,
  • włączenie do obsługi przystanku Chorzów AKS w obu kierunkach od godz. 17:00,
  • obsługę wybranych kursów pojazdami o większej pojemności,
 • dla linii 7, 23, 109, 673, 674, M24 w kierunku Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie trasa objazdowa. Z obsługi nie zostanie wyłączony żaden przystanek, jednak możliwe są opóźnienia w kursowaniu ww. linii.

Dodatkowo tego dnia od godz. 13:00 do godz. 1:00 w nocy wszyscy, którzy mają bilety na mecz oraz osoby z akredytacją mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również