Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy mundurowi przypominają o wprowadzonych zaleceniach GIS

  • Dodano: 2020-03-23 08:15, aktualizacja: 2020-03-23 06:44

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo chorzowscy policjanci przypominają mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19

Policjanci patrolują miasto i sprawdzają miejsca, w których najczęściej grupuje się młodzież. Mundurowi upominają ich i przypominają o zaleceniu pozostania w domu na czas przerwy w nauce. Pełniący służbę policjanci przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a w razie potrzeby, na wyposażeniu radiowozu mają pakiety ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, chorzowscy policjanci podczas patrolowania miasta prewencyjnie kontrolują miejsca, w których młodzież najczęściej spędza wolny czas. Podczas kontroli stróże prawa, dbając o bezpieczeństwo, upominają dzieci i młodzież, która gromadzi się na terenie miasta, przypominając o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Mundurowi zwracają się z apelem przede wszystkim do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci pozostały w domach. Okres przerwy w nauce nie można traktować jako ferii, ponieważ to nie jest czas wolny, lecz czas na kwarantannę.

Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz rozsądek. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Policjanci apelują również do wszystkich mieszkańców, a w szczególności seniorów, że należy maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych zwrócić się do bliskich lub zadzwonić na nr. 695 563 067 i poprosićo o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.