Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy mundurowi razem oddali krew!

  • Dodano: 2020-12-18 11:15

Ponad 15 litrów krwi udało się zebrać podczas wczorajszej zbiórki. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci, strażacy, żołnierze, oraz mieszkańcy miasta. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew. Nie zabrakło jednak tych, którzy po raz pierwszy podzielili się cząstką siebie. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii.

Chorzowscy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różne przedsięwzięcia. Tym razem także można było na nich liczyć. Wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, żołnierzami z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie oraz mieszkańcami miasta, w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic podarowali innym najcenniejszy prezent, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew. Przykład "szedł z samej góry", bowiem krew oddał także Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp dr Grzegorz Matuszek, oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie bryg. Paweł Nalepka. Komendanci pomaganie mają we krwi, gdyż regularnie, biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Do mobilnego punktu zgłosiło się prawie 40 chętnych, z których część po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddała krew. Dzięki tej akcji zebrano ponad 15 litrów krwi.

Pamiętaj! Oddając krew - ratujesz życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również