Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci spotkali się z półkolonistami

  • Dodano: 2022-02-21 06:45, aktualizacja: 2022-02-21 06:56

Chorzowscy policjanci cały czas dbają o to, aby tegoroczne ferie były bezpieczne dla mieszkańców. Dla najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas zimowego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Uniwersytecie Rozwoju

W trakcie spotkania policjanci z chorzowskiej komendy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie zimowych ferii. Pomimo że warunki atmosferyczne są bardziej wiosenne niż zimowe, do przyjścia prawdziwej wiosny jeszcze daleko. Już za kilka dni ma nadejść załamanie pogody i powróci zimowa aura. Wiedząc o tym, że dzieci i młodzież bardzo często zimą wybierają zabawę na lodzie i śniegu, policjanci przypomnieli uczestnikom półkolonii, że nigdy nie należy wchodzić na zamarznięte zbiorniki nawet w największy mróz. Wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Dlatego, jeżeli ktoś ma ochotę pojeździć na łyżwach, niech zawsze wybiera przygotowane do tego lodowiska, a nie zamarznięte jeziora czy też stawy. Policjanci przypomnieli również, aby zawsze mówić rodzicom lub innym opiekunom, gdzie i z kim zamierza bawić się dziecko podczas ferii. W sytuacji kryzysowej pozwoli to rodzicom i służbom szybciej dotrzeć z pomocą.

Mundurowi omówili również dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) oraz zaprosili młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Zasady konkursu podane są w linku.

Policjanci, życząc dzieciom i ich opiekunom bezpiecznych ferii przekazali materiały edukacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również