Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2021-05-04 06:15, aktualizacja: 2021-05-04 06:24

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek, zabezpieczali World Athletics Relays – Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim. W związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19 zawody odbywały się bez udziału kibiców. Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację mistrzostw.

W miniony weekend 1 i 2 maja na Stadionie Śląskim odbywały się World Athletics Relays – Mistrzostwa Świata Sztafet. Była to impreza organizowana pod egidą World Athletics od 2014 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, a w 2019 roku zawody organizowała Japonia. W 2021 roku sztafetowe mistrzostwa świata pierwszy raz odbyły się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najlepsze zespoły uzyskały tam awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz planowanych na rok 2022 Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

W mistrzostwach wzięło udział ok. 560 zawodników z ponad 30 krajów. Według organizatorów była to największa lekkoatletyczna impreza rozgrywana na stadionie od jesieni 2019 roku. Niestety w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19 impreza odbywała się bez udziału publiczności.

Nad bezpieczeństwem uczestników mistrzostw czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.