Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2021-05-04 06:15, aktualizacja: 2021-05-04 06:24

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek, zabezpieczali World Athletics Relays – Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim. W związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19 zawody odbywały się bez udziału kibiców. Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację mistrzostw.

W miniony weekend 1 i 2 maja na Stadionie Śląskim odbywały się World Athletics Relays – Mistrzostwa Świata Sztafet. Była to impreza organizowana pod egidą World Athletics od 2014 roku. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Bahamach, a w 2019 roku zawody organizowała Japonia. W 2021 roku sztafetowe mistrzostwa świata pierwszy raz odbyły się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Najlepsze zespoły uzyskały tam awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz planowanych na rok 2022 Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

W mistrzostwach wzięło udział ok. 560 zawodników z ponad 30 krajów. Według organizatorów była to największa lekkoatletyczna impreza rozgrywana na stadionie od jesieni 2019 roku. Niestety w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19 impreza odbywała się bez udziału publiczności.

Nad bezpieczeństwem uczestników mistrzostw czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również