Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zatrzymali 13 pseudokibiców katowickiej drużyny

  • Dodano: 2020-04-21 06:30, aktualizacja: 2020-04-21 06:52

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zatrzymali 13 pseudokibiców katowickiej drużyny, którzy bez celu poruszali się po ulicach Chorzowa.

Pseudokibice naruszyli zasady przemieszczania się

Za tak lekceważące naruszenie obowiązków przemieszczania się sporządzono notatki urzędowe, celem przekazania do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie, w zakresie rozważenia nałożenia dodatkowej kary w drodze decyzji administracyjnej.


W nocy z piątku na sobotę policjanci z chorzowskiej "dwójki" zauważyli w trakcie patrolu miasta kilka samochodów z pseudokibicami jednej z katowickich drużyn piłkarskich, grupujących się w rejonie Chorzowa II. Natychmiast powiadomili dyżurnego chorzowskiej komendy, który niezwłocznie przekazał informacje do wszystkich patroli oraz w porozumieniu z dyżurnym komendy wojewódzkiej na teren miasta skierował mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Jako pierwsi interweniowali policjanci z chorzowskiej drogówki, którzy zauważyli wskazane pojazdy w rejonie ul Katowickiej. Gdy zatrzymali jeden z nich, we wnętrzu znajdowało się czterech mieszkańców Katowic. Jak tłumaczyli, „na terenie Chorzowa są w celach rekreacyjnych, aby nocą pozwiedzać miasto”. W trakcie kontroli pojazdu policjanci we wnętrzu znaleźli farby w sprayu oraz akcesoria do sportów walki. Chwilę później zatrzymani zostali kolejni pseudokibice.

W sumie zatrzymanych zostało 13 osób

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami, ponadto całe zdarzenie mundurowi opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie. Organ ten może nałożyć na nich grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bog67

    Teraz w okresie koroswirusa?

  • dziękuję

    Brawo! Zrobić porządek z patusiażami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.