Wiadomości z Chorzowa

Pseudokibice Ruchu Chorzów oskarżeni o działalność w grupach przestępczych

 • Dodano: 2019-12-02 12:15

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 osobom z dwóch grup przestępczych kierowanych przez Adama S. ps. „Apacz”. Grupy były związane ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

Pseudokibice Ruchu Chorzów handlowali narkotykami i kradli samochody ciężarowe

Według prokuratury grupy przestępcze kierowane przez Adama S. działały w latach 2015 – 2017. Należało do nich kilkunastu mężczyzn ze Śląska i innych regionów Polski. 

- Jedna z nich dokonywała wewnątrzwspólnotowego nabywania z terytorium Holandii znacznych ilości środków odurzających, a następnie prowadziła ich dalszą dystrybucję na terenie Polski. Grupa mogła przewieźć najmniej 30 kg o łącznej czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik.

Jak ustalili śledczy druga grupa kradła lawety samochodów ciężarowych i tiry z naczepami. Prokurator Bialik podkreśla, że Adam S. powiązany jest także z członkami zorganizowanej grupy przestępczej skupionej wokół pseudokibiców Ruchu Chorzów, tzw.  grupy „Psycho Fans”. Skierowany do sądu akt oskarżenia objął 12 osób.

- Zarzucono im popełnienie łącznie prawie 88 przestępstw kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży, kradzieży z włamaniami, paserstwa – poinformowała PAP prokurator Bialik.

Prokuratura trafiła na trop grup przestępczych po zeznaniach świadka koronnego

Ujawnienie przestępstw i rzeczywistego rozmiaru działalności grup „Apacza” było możliwe dzięki zeznaniom świadka koronnego – podała Polska Agencja Prasowa. Jednocześnie kilku podejrzanych, korzystając z możliwości nadzwyczajnego złagodzenia kary, zdecydowało się złożyć obszerne wyjaśnienia, w których ujawniono liczne przestępstwa popełniane przez członków grup.

Za zarzucane im przestępstwa w akcie oskarżenia grozi do 15 lat więzienia. Prokurator dodała, że działalność grup Adama S. jest częścią prowadzonego śledztwa dotyczącego grup przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans". W ramach tego postępowania dotychczas zarzuty usłyszało łącznie 95 osób.
 

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • HKS

  Bardzo denerwuje mnie ta nagonka na kibiców Ruchu Chorzów czy członkowie grupy przestępczej z Pruszkowa nikomu nie kibicowali pewnie tak a nikt nie pisał w wiadomościach że policja rozbiła grupę p kiboli Znicza Pruszków czy Legii Warszawa, więc zastanówcie się co wypisujecie prawda jest taka że Pan prezydent jest kłamcą bo obiecał nowy stadion a teraz się z tego wycofał.

 • Podatnicy

  Tak, tych kibiców szanujących porządek, cudze mienie i zdrowie to widzimy na ulicach, zwłaszcza po meczu. Żadnych publicznych pieniędzy do biznesu jakiegoś klubu! Dotychczasowe transfery też będą skontrolowane.

 • Kibic

  Tak jest zbudować stadion. Należy sie dla zasłużonego klubu i kibiciów. Dość obietnic kolejnych prezydentów. Stadion musi powstać!Nieprzychylne komentarze to w 100% mieszkańcy którzy niedawno zamieszkali w Chorzowie. Nie podoba się to się wyprowadzić.

 • Ginter

  Moze ty sie wyprowadzisz skoro masz jakies pretensje nie wiadomo do kogo?

 • Miasto

  Kibolska patologia zbyt śmiało podnosi swoją bezzębną twarz. Jeszcze nie znacie swego miejsca w szeregu?

 • Wanda

  Tu się bardzo mylisz głąbie. Nieprzychylne komentarze to w 100% mieszkańcy nie będący kryminogenną patologiczną miernotą.

 • Pit

  Może im jeszcze zbudować stadion z barem? Za pieniądze podatników z miasta?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.