Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci zatrzymali 22 poszukiwanych

  • Dodano: 2022-05-20 14:45

Tylko w minionym tygodniu policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali aż 22 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych jeden był poszukiwany listem gończym natomiast pozostali poszukiwani byli nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Dzięki determinacji chorzowskich poszukiwaczy kolejni przestępcy trafili do więzienia.

Kolejne osoby poszukiwane w rękach policji

Mundurowi z chorzowskiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne - kara więzienia, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. Tylko w ostatnim czasie chorzowscy mundurowi namierzyli aż 15 takich osób.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają' w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji, lub też sami często nieświadomi, że są poszukiwani zgłaszają sie do komendy. Tak było w przypadku jednego z mężczyzn, który przyszedł zgłosić oszustwo, ale chyba nie spodziewał się takiego zakończenia, gdyż gdy tylko policjanci przyjęli od niego zawiadomienie, został on zatrzymany i trafił do więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Brawda o Bolidzji

    Nie dzięki determinacji, tylko dzięki temu że dostaliście taki nakaz i akurat wam się udało zastać wszystkich w miejscu zamieszkania, bo wystarczy że któryś by wam drzwi nie otworzył i już byście go nie znaleźli super inteligentni funkcjonariusze od siedmiu boleści...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również