Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska pływaczka wystartowała w Mistrzostwach Świata

  • Dodano: 2022-06-21 12:30

Paulina Peda, pływaczka z Chorzowa, bierze udział w Mistrzostwach Świata, odbywających się w Budapeszcie. Jak jej poszło? Twierdzi, że mogło być lepiej, jednak zdeterminowana stanie do kolejnych zmagań!

Debiut na Mistrzostwach Świata

Paulina Peda, chorzowianka, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego, wystartowała w odbywających się w Budapeszcie Mistrzostwach Świata. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – wcześniej Paulinie udało się zdobyć 2 złote medale w Mistrzostwach Polski na 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów motylkowym. 

Paulina Peda przygotowywała się do startu w Mistrzostwach Świata, jednak na przeszkodzie stanęła choroba zawodniczki. Niestety, miało to wpływ na jej osiągnięcia podczas zawodów. 

- Niestety czas nie daje powodów do dumy. Chciałam zaprezentować się z jak najlepszej strony, a wyszło jak wyszło – czytamy w mediach społecznościowych Pauliny.

Nie tak jak przypuszczała

Paulina wystartowała w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Jak sama mówi, nie jest zadowolona ze swojego wyniku, jednak zdaje sobie sprawę, że duży wpływ miała na to niedawno przebyta choroba.

- Komenda startowa, pierwsze metry i już zaczęły się schody. Nie byłam w stanie wejść na swoją frekwencję. Nie byłam w stanie przyspieszyć, żeby przynajmniej nadrobić stracone elementy. Nie będę zrzucać winy na sytuacje z przylotem, ponieważ nie ona była tutaj problemem. Idealne przygotowanie treningowe zostało przyćmione chorobą, która miała miejsce zaraz po Mistrzostwach Polski. Opuszczone treningi i zmiana jej koncepcji dała teraz o sobie znać ale muszę cieszyć się z tego co jest a jest naprawdę wiele!  – dzieli się z fanami Paulina. 

Paulina Peda ostatecznie zajęła 15. miejsce. Mimo lekkiego rozczarowania chorzowianka nie zamierza się poddać – już dziś wystartuje w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowymi i liczy na to, że poprawi swój wynik.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również