Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska policja poszukuje sprawców przestępstwa. Rozpoznajesz ich?

  • Dodano: 2021-02-15 08:15, aktualizacja: 2021-02-15 07:49

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa usiłowania kradzieży rozbójniczej, do której doszło 12 listopada 2020 roku w Chorzowie, na ul Parkowej 20.

Rozpoznajesz sprawców tego przestępstwa? Powiadom Policję

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie śledztwo w sprawie usiłowania kradzieży rozbójniczej mającej miejsce w Chorzowie przy ulicy Parkowej 20, w dniu 12 listopada 2020 roku około godziny 07:00, gdzie nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec osoby pokrzywdzonej.

Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy przedmiotowego przestępstwa poruszali się pojazdem dostawczym marki Ford Transit(blaszak), koloru białego. Pojazd posiada uszkodzenia tylnej części karoserii oraz boku pojazdu od strony kierowcy.

W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili również wizerunki sprawców, są to mężczyzna i kobieta

Mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 180 cm, posiadający krótko ścięte włosy koloru ciemnego oraz charakterystyczne zakola. Wymieniony w chwili zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, spodnie koloru ciemnego oraz buty koloru ciemnego.

Kobieta w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, włosy koloru czarnego, ubrana w kurtkę koloru granatowego, spodnie jeansowe koloru jasnego oraz buty koloru ciemnego wraz z białą podeszwą.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, telefonicznie dzwoniąc na nr: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo: kryminalny@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Pasażer

    Nawet jak by wam adres podać to i tak stwierdzicie że sprawcy nie wykryto. Cieszy się chołota że w Chorzowie taka wspaniale nieudaczna policja.

  • zatroskany obyfatel

    Jak policjant dostał w papę, to sprawcę znaleźliście w parę godzin, a jak cywil został poszkodowany to siedzicie na 4 literach i tylko pomóżciem bo nie umiem znaleźć bandytów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.